Земля не для атовця? Відповідь голови сільради і депутатів на Львівщині
Влад Якушев
журналіст, письменник, екс-начальник прес-служби 14-ї окремої механізованої бригади ОК «Захід»

Після блогу про проблеми з виділенням землі, з якими стикнувся на Львівщині учасник АТО Владислав Цимбал, я отримав відповідь голови Годовицько-Басівської сільської ради. Задля об’єктивності її теж опублікую тут.

«Учасник АТО має право на земельну ділянку, але на ділі отримати те, що тобі належить, зовсім не просто» – так починається стаття лейтенанта В.Якушева, опублікована на сайті ZIK. Дуже правильні слова. Ці слова для нас, депутатів Годовицько-Басівської сільської ради та голови, актуальніші, болючіші, як не для однієї сільської ради Пустомитівського району, а можливо і для всієї України. Спитаєте – чому?

Приділіть нам декілька хвилин. Отож: перш за все ми хочемо звернутися до автора статті «Земля не для АТОвця? Питання до голови сільради на Львівщині» п. Якушева В. – дуже похвально та почесно, що Ви хочете допомогти товаришу по зброї відстояти його інтереси та права. Але, як офіцер, екс-начальник прес-служби, Ви мали б перш за все достеменно розібратися у ситуації, в якій Владислав Цимбал опинився з власної волі.

Перейдімо до фактів – дійсно п. Цимбал В. неодноразово звертався до сільської ради з заявами про виділення земельних ділянок. Вперше про нього ми дізналися та побачили його на сесії сільської ради 02.02.2018 р.. Так, ми, як депутати сільської ради, не були готові підтримати клопотання В.Цимбала з кількох причин: людина не проживає на території сільської ради, бачили ми його вперше та й земельних ділянок, гідних учасника АТО, не було.

Сільська рада територіально охоплює два чудових села – Басівку та Годовицю. Великі простори, чудові краєвиди та й прекрасне місто Львів зовсім поруч – 10 км. Саме ці чинники стали справжнім лихом для мешканців сіл. Протягом 15-ти років (2000-2015) місцева влада грабувала людей, відбираючи найдорожче для селянина – землю. Обманним шляхом та корупцією було незаконно забрано майже 500 га. землі. На довгі 15 років села були забуті, занедбані, люди сперечалися за межу, за клаптик землі.

Людське терпіння не безмежне. В жовтні 2015 р. на чергових виборах відбувається повне переформатування влади. Головою обирають Хмиза Василя Тадейовича, який до того 8 років разом з ініціативною групою боровся за повернення земель. Депутатський корпус зформувався з людей, які стали командою однодумців, на чолі з головою сільської ради.

Ми прагнемо розвитку наших територій. На сьогодні проведено титанічну роботу, яка дозволить розпочати відродження наших сіл. Ми прийняли від попередньої влади повний безлад у всіх напрямках роботи, не було навіть основи для розвитку – відсутність генеральних планів територій сіл Басівка та Годовиця.

Зараз відбуваються ряд судових справ щодо повернення незаконно забраних земель людям. В цих складних процесах з нами, з громадою, пліч-о-пліч йдуть та борються АТОвці – члени Львівської обласної спілки соціального захисту бійців АТО та сімей загиблих (надалі – спілка). Завдячуючи їм, на перші судові засідання було доставлено представників деяких відповідачів – державних чиновників. Це мало свій вплив на всі гілки влади. НАС ПОЧАЛИ ЧУТИ.

АТОвці – члени спілки, як і АТОвці-мешканці наших сіл, очікували на виділення земельних ділянок більше року, і ось 12.04.2018 року сесія сільської ради, за попереднім погодженням сходу сіл, виділяє для бійців АТО, згідно з листом спілки, 27 ділянок, а згодом – 22.05.2018 р. ще 3 ділянки. В загальному виділено 30 ділянок для учасників АТО.

Ремарка – станом на 1 червня 2018 р. жодна сільська рада Пустомитівського району не виділила для бійців АТО стільки земельних ділянок.

Всередині квітня 2018 року В. Цимбал черговий раз зайшов в сільську раду, один з депутатів попросив Владислава почекати лише три дні, щоб вирішити його питання, пояснивши йому ситуацію з іншими АТОвцями-його товаришами. Серед депутатів вже була певна думка та розуміння в цьому питанні, але чоловік відмовився. Він хотів вже і негайно. Це все змінило, у депутатів та мешканців сіл виникло запитання – чому АТОвці, які борються з нами, підтримують громаду села, захищають її інтереси, могли чекати більше року, а людина, яку ми побачили вперше три місяці тому, яка не долучилася до справ громади ніяким чином, не захотіла почекати три дні?

Після цього В. Цимбал почав тиснути на депутатів та голову сільської ради через написання різних, не зовсім правдивих, заяв в органи прокуратури та поліції, ходінням на прийом до чиновників різних рівнів. Також не припинялися ходіння на сесії сільської ради, де В.Цимбал не завжди вів себе коректно, відповідно до честі мундира офіцера збройних сил. З приводу всіх цих подій сільському голові неодноразово доводилося звертатися до компетентних органів.

За весь цей час Владиславу Цимбалу жодного разу не спало на думку звернутися до спілки з проханням – побратими я хочу з Вами відстоювати права та захищати громаду, простих людей, я хочу отримати ділянку з незаконно забраних земель, побудувати дім, виростити сад, виховати сина чесною, гідною людиною, як справжній чоловік та офіцер. Важко сказати чому цього не сталося, можливо, через певну дотичність до попередньої влади, а, можливо, через інші причини – ми не знаємо.

На закінчення декілька слів п. Якушеву В. та читачам, які ознайомилися з його та нашою думкою: п. Якушев – Ви поставили багато розумних, актуальних запитань, але ставити голі запитання без аналізу ситуації, шляхів їх вирішення – це популізм. Нехай читачі самі дадуть відповідь на запитання – чи основна причина таких рішень по В. Цимбалу полягає в місцевій владі чи, можливо, в чомусь чи в комусь іншому?

Ми раді бачити читачів та всіх не байдужих людей на нашому сайті basivka.com.ua, а також шукайте про нас на YouTube (відео з судових засідань, де чітко видно як представників громади так і бійців АТО).

Боротьба за землю, за права та інтереси простих людей не закінчена.

З повагою сільський голова та депутати».

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 18:09 :19