Новини » Світ 12 лютого, 2019, 16:11
У ЄС б’ють на сполох: рівень свободи ЗМІ «найкрихкіший» з часу холодної війни
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Звіт, який представили партнерські організації платформи Ради Європи щодо захисту журналістики і безпеки журналістів свідчить про те, що рівень європейської свободи преси є найбільш крихким, ніж будь-коли з часу закінчення холодної війни.

Про це повідомляє «Європейська правда« із посиланням на Politico.

Серед організацій, що представили звіт – Європейська федерація журналістів та Репортери без кордонів.

Документ підтверджує погіршення стану свободи преси в Європі і розкриває його причини. Він ґрунтується на 140 серйозних порушеннях свободи преси, про які повідомлялося платформі в 2018 році, у тому числі – 17 випадків безкарності за вбивства журналістів.

Різке збільшення кількості повідомлень про порушення свободи ЗМІ спостерігалося в Італії. У доповіді також підкреслено погіршення ситуації зі свободою слова в Туреччині, де понад 200 журналістів були заарештовані або затримані після спроби державного перевороту в середині 2016 року. Угорщину також критикували за «дуже високу концентрацію ЗМІ в руках проурядових олігархів».

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив, що доповідь може «послужити основою для діалогу з державами-членами щодо шляхів поліпшення середовища свободи ЗМІ».

«Свобода слова має вирішальне значення для реалізації всіх інших прав людини, і вона заслуговує найпильнішої уваги наших держав-членів», – заявив він.

В цілому частка відповідей держав на загрози для ЗМІ в 2018 році склала 39%, що, як говориться в доповіді, є дуже низьким показником.

Платформа була запущена в квітні 2015 року для сприяння співробітництву між членами Ради Європи щодо можливих захисних або коригувальних дій проти посягань на незалежність засобів масової інформації.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 20:31 :15