live
Новини » Політика

У Генпрокуратурі пояснили, чому не можуть вимагати видачі капітана «Норда» із Криму

Риболовецьке судно «Норд». Фото: ДПСУ

Генеральна прокуратура не може звертатися до Росії щодо видачі капітана кримського судна «Норд» Володимира Горбенка, адже це трактуватиметься як визнання анексованого Криму російською територією.

Про це повідомляє «Громадське» із посиланням на заяву заступника генерального прокурора Євгена Єніна.

«Ми не можемо звертатися до Російської Федерації із запитами про видачу з території Автономної Республіки Крим, оскільки в такий спосіб це буде трактуватися ними як свідчення визнання Криму російським. Ми вже неодноразово стикались з подібною проблемою – вона залишається відкритою, хоча невеличкі військові хитрощі ми напрацювали все ж таки», – зазначив Єнін.

Адвокат Горбенка, Максим Могильницький, підтвердив знаходження капітана «Норда» в анексованому Росією Криму.

В інтерв’ю Горбенко розповів, що поїхав до Криму за російським паспортом. Водночас у прокуратурі Автономної Республіки Крим заявили, що вилучили російський паспорт Горбенка під час затримання у 2018 році, проте заступник прокурора прокуратури АР Крим Ігор Поночовний допустив, що теоретично у Горбенка міг бути інший паспорт громадянина РФ.

За даними українських прикордонників Горбенко офіційно не перетинав український кордон та адміністративну межу з анексованим Кримом.Loading...
Loading...
Loading...