Новини » Економіка 12 лютого, 2019, 11:19
Торговельна війна між США та Китаєм може знищити 2 млн робочих місць
Президент США Дональд Трамп і голова КНР Сі Цзіньпін. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Президент США Дональд Трамп і голова КНР Сі Цзіньпін. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Поточна американсько-китайська торгівельна війна може поставити під загрозу щонайменше 2 млн робочих місць у США. Цей показник збільшиться, якщо з березня США запровадять 25-відсотковий тариф на китайський імпорт.

Це попередження з’являється на фоні хороших показників США щодо кількості робочих місць. Дані показали додаткові 304 тис. робочих місць у січні, що набагато вище, ніж очікували аналітики. Про це пише видання International Business Times.

Однак, деякі аналітики називають оприлюднений звіт щодо прогнозованої втрати робочих місць, «перебільшенням».

Скотт Кеннеді, торговий експерт Центру стратегічних та міжнародних досліджень, сказав, що звіт «перебільшує вплив торговельної війни на робочі місця» та не враховує появи нових у разі, якщо Китай здійснить необхідні структурні зміни.

Дослідження, проведене Trade Partnership Worldwide, було замовлене лобістською групою з вільної торгівлі «Tariffs Hurt the Heartlands».

Звіт попереджає про жорсткий сценарій, що розгортатиметься у разі запровадження з березня 25-відсоткового тарифу на весь китайський експорт.

Доповідь свідчить про те, що плани адміністрації Трампа щодо підвищення виробництва США, фактично матимуть зворотний ефект.

Американський експорт постраждає

У доповіді зазначається, що тарифи, запроваджені у відповідь Китаєм, Європейським Союзом, Канадою та Мексикою, послаблять американський експорт.

Американські виробники зіткнуться з високими тарифами, оскільки витрати на імпортні компоненти стрімко зростуть та вплинуть на їх конкурентоспроможність на експортному ринку.

Дослідження оприлюднило декілька сценаріїв розвитку подій. Також воно зазначило, що потенційні економічні наслідки будуть тривати від одного до трьох років.

Базовий сценарій помірної шкоди

Базовий сценарій, який враховує тарифи запроваджені станом на 1 листопада, включаючи тарифи на сталь та алюміній, а також 25-% тарифи на китайський експорт до США та деякі тарифи, запроваджені у відповідь.

Це призведе до зменшення ВВП США на 0,37%, вплив на сім’ю, що складається з чотирьох членів, складе $767 на рік, а втрата робочих місць – 934,7 тис.

У гіршому випадку втрати ВВП становитимуть 1,04%, а кількість робочих місць скоротиться на 2 млн.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 05:28 :01