Новини » Світ

Токіо вимагає від Сеула вибачень за образу імператора

Імператор Японії Акіхіто. Фото: EPA-EFE/FRANCK ROBICHON

Офіційний Токіо вимагає вибачень від Сеула за слова південнокорейського парламентарія про вибачення японського імператора за використання корейських жінок в часи японського панування над корейським півостровом.

Про це, посилаючись на Reuters, повідомляє «Укрінформ».

«Японія подала скаргу на офіційний Сеул та вимагає вибачення після того, як південнокорейський депутат заявив, що японський імператор повинен вибачитися перед корейцями через долі «жінок-куртизанок», яких примушували працювати у військових борделях», – йдеться у повідомленні.

Відносини між Японією та Південною Кореєю, союзниками США, зіпсувалися через посилення конфлікту щодо болючих питань історії. Це включає японську окупацію Корейського півострова 1910-45 рр. та використання корейських «жінок-куртизанок», яких змушували працювати у борделях.

Голова Національної Асамблеї Південної Кореї Мун Хі-санг сказав в інтерв’ю Bloomberg минулого тижня, що японський імператор Акіхіто, «як син головного винуватця воєнних злочинів», має вибачитися перед жінками, які були змушені працювати у японських військових борделях, перш ніж він піде у відставку наприкінці квітня.

«Це було б ознакою того, що Токіо хоче завершити тривалу суперечку», – сказав спікер.

Головний секретар кабінету міністрів Японії Йошіхіде Суга заявив на прес-конференції у Токіо, що коментарі Муна «надзвичайно прикрі».

«Ми рішуче протестуємо, оскільки його зауваження мають абсолютно не мають змісту та є надзвичайно сумнівними», – сказав Суга.

«Водночас ми вимагаємо вибачень та відкликання його слів», – додав урядовець.

Loading...