Новини » Світ 12 лютого, 2019, 14:27
Швейцарський проект колонізації Марса оголосив про банкрутство
Поверхня Марсу. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Поверхня Марсу. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Швейцарська компанія «Mars One Ventures», яка обіцяла відправити на Червону планету колоністів вже в середині 2020-х, припинила своє існування.

Зареєстрована в Базелі «Mars One Ventures» з самого початку своєї гучної діяльності викликала великий скепсис у фахівців. Заявлялося, що компанія відбере добровольців і після ряду підготовчих роботизованих місій відправить на Марс команду перших поселенців з «квитком в один кінець». Вони почнуть освоєння сусідньої планети, а роботу проекту забезпечать відрахування реаліті-шоу про життя команди, пише naked-science.

Кілька років тому проект Mars One був запущений, а його представники повідомили про відбір сотні добровольців в «шорт-лист» майбутніх учасників польоту. Незважаючи на це, безліч експертів продовжували говорити, що необхідні технології для такої експедиції ще не готові, а організація її обійдеться куди більше будь-якого прибутку, який може принести телешоу. Недарма плани «Mars One» неодноразово відкладалися. Спочатку перша роботизована місія повинна була стартувати в 2018-м, потім на початку 2020-х, потім перенеслася на 2031-й.

А на початку 2019-го користувачі мережі звернули увагу на опубліковане міською владою Базеля повідомлення про банкрутство «Mars One Ventures». Рішення було прийнято ще 15 січня, і засновник проекту, нідерландський підприємець Бас Лансдорп, підтвердив це журналістам. Судячи з усього, нідерландець не впадає у відчай, бо крім зниклого підприємства, проект реалізовувався некомерційним фондом «Mars One Foundation», який продовжує існувати і, схоже, ще здивує світ новими планами.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-21 15:43 :09