Новини » Політика 12 лютого, 2019, 18:03
«Опора» не має доказів підкупу виборців Зеленським, але закликає пояснити безкоштовні квитки

Громадянська мережа «Опора» заявляє, що 11 лютого ЗМІ з посиланням на матеріал її кампанії спостереження у Закарпатській області некоректно розповсюдили повідомлення про здійснення в Ужгороді «підкупу виборців» шляхом проведення безкоштовного концерту Студії «95 квартал».

«Це було пов’язано із помилковою інтерпретацією коментаря регіонального представника «Опори» щодо правових особливостей передвиборчої кампанії кандидата», – йдеться у заяві, опубліковані 12 лютого на сайті організації.

В «Опорі» додали, що їхні спостерігачі не заявляли про факт прямого або непрямого підкупу виборців з боку Володимира Зеленського, але коментували законодавчі умови ведення передвиборної агітації кандидатами на пост Президента України. На поточний момент підстав для поширення повідомлень про підкуп виборців з боку кандидата немає.

Також «Опора» звертає увагу кандидата на пост Президента України Володимира Зеленського на необхідність дієвого попередження порушень виборчого законодавства під час організації концертів Студії «95 квартал» за його особистою участю і концертного туру продюсерського центру «Ліга сміху».

«Ключовим питанням правової оцінки практики проведення концертів за участю кандидата або його представників є встановлення факту проведення або непроведення передвиборної агітації під час таких заходів. На поточний момент спостерігачі «Опори» не виявили фактів прямої агітації на концертах Студії «95 квартал», але під час заходів продюсерського центру «Ліга сміху» розповсюджувались або демонструвались матеріали із ознаками передвиборної агітації (Київська, Одеська області)», – зазначається у заяві.

Відповідно до пункту 7 частини 1 статті 58 Закону України «Про вибори Президента України» передвиборна агітація може проводитися у формі концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів та телепередач чи інших публічних заходів за підтримки партії – суб’єкта виборчого процесу чи кандидата на пост Президента України, а також оприлюднення інформації про таку підтримку. Натомість фінансування передвиборних агітаційних заходів чи матеріалів передвиборної агітації не з виборчого фонду забороняється (частина 3 статті 37).

Кандидат на пост Президента України має право підтримувати проведення концертів, що є легальною формою агітації. Але такі агітаційні заходи повинні бути профінансовані з виборчого фонду кандидата, наголосили в організації.

«Таким чином кандидат зобов’язаний у разі проведення агітації у межах концертів Студії «95 квартал» та «Ліги сміху» фінансувати їх з виборчого фонду або уникати будь-яких проявів передвиборної агітації під час проведення цих розважальних заходів. Підкреслюємо, що, крім букви закону, всі кандидати мають дотримуватись стандартів прозорості фінансування виборчих кампаній. Якщо навіть участь кандидата у концертах чи будь-яких інших заходах не є формальним порушенням Закону, важливо уникати фактичних спроб фінансування де-факто агітації не з виборчого фонду», – йдеться у заяві.

«Опора» закликає кандидата на пост Президента України Володимира Зеленського та його представників роз’яснити спосіб та критерії розповсюдження запрошень (квитків) на безкоштовні концерти Студії «95 квартал». Зараз спостерігачі не мають доступу до повної інформації з цього питання.

«Головне, щоб видача цих квитків не супроводжувалась спонуканням виборців у будь-якій формі голосувати за кандидата Володимира Зеленського. Якщо видача квитка на безкоштовний концерт, який має свій платний аналог, супроводжуватиметься агітацією на користь кандидата, то це матиме ознаки порушення законодавства. Відповідно до частини шостої статті 64 Закону України «Про вибори Президента України» забороняється здійснення передвиборної агітації, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах товарів, послуг, робіт», – додали в організації.

Нагадаємо, 9 лютого в Ужгороді відбувся концерт Студії «Квартал 95» за участі Зеленського. Концерт гумористів був анонсований заздалегідь, квитки на нього можна було купити на сайті та у касах театру. Ціни на квитки коливалися у межах від 350 до 1950 гривень. Однак того ж дня, за 3 години до заявленого концерту, пройшов ще один, вхід на який був виключно за запрошенням.

«У факті організації безкоштовного концерту можуть вбачатися ознаки порушенням правил ведення виборчої кампанії з боку кандидата Зеленського» – заявив тоді координатор спостереження за виборами «Опори» у Закарпатській області Ярослав Гулан.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 00:11 :35