Чому жінки досі стикаються з обмеженнями у науці?
Зоя Казанжи
журналістка, письменниця, радник із комунікацій в агенції E'COMM

А ви знали, що в Україні, за статистикою, серед всіх науковців, 46 відсотків становлять жінки? При цьому Інститут статистики ЮНЕСКО повідомляє, що в світі ця цифра сягає лише 28 відсотків.

Тобто у нас більше. Значно. Майже половина всіх науковиць – жінки. Українки і справді добре себе зарекомендували в молекулярній біофізиці, психології, наноматеріалознавстві та комп’ютерній інженерії.

Але от ресурс «Гендер в деталях» повідомляє, що в Національній академії наук ми маємо лише трьох академчинь, а за майже сто років існування української Академії наук до її лав було прийнято тридцять сім жінок. Із 342 членів-кореспондентів (претендентів на звання академіка) лише 30 жінок. А це значить, що в найближчі років десять гендерна пропорція в Академії наук не зміниться.

Дивно, правда? Жінки менше працюють? Менше винаходять? Менш розумні? Менш наполегливі? Ні, звісно. То чому ж такий дисбаланс? Невже здібності мають стать?

П’ять років тому Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію «Наука, техніка та інновації в цілях розвитку», в якій йшлося про рівний доступ жінок і дівчат будь-якого віку до досягнень і розвитку науки, техніки і інновацій як запорука забезпечення гендерної рівноправності в цій сфері. Чомусь жінки і дівчата досі стикаються з обмеженнями у цій діяльності. І стають, як правило, обслуговуючим персоналом для чоловіків, які в цей час винаходять і займаються наукою. Часто безсоромно користуючись плодами діяльності саме жінок із так званого «обслуговуючого персоналу».

До чого я це все пишу? До того, що вчора, 11 лютого, світ відзначав Міжнародний день жінок і дівчат в науці. І світ звертав увагу на те, що на перешкоді жінкам часто стають власний страх, невпевненість в силах і відсутність підтримки в соціумі. Ну і щільні ряди чоловіків, якщо вже зовсім чесно.

І все це досить добре зображено на плакатах від Sofiya Zhelizna.

Плакати від Sofiya Zhelizna
Плакати від Sofiya Zhelizna
Плакати від Sofiya Zhelizna
Плакати від Sofiya Zhelizna
Плакати від Sofiya Zhelizna
Плакати від Sofiya Zhelizna
Плакати від Sofiya Zhelizna
Плакати від Sofiya Zhelizna
Плакати від Sofiya Zhelizna
Плакати від Sofiya Zhelizna

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-23 10:56 :25