Новини » Суспільство 12 лютого, 2019, 10:01
Аласанія був незалежним управлінцем, але й ефективним руйнівником, – Лігачова
ZIK
ZIK

Яким би не був екс-голова правління Суспільного мовлення Зураб Аласанія, однак Наглядова рада дійсно порушила деякі процедури. Та проблема полягає в тому, що зараз дуже важко сформувати новий такий орган, тому потрібно шукати компроміси.

Про це в ефірі програми «Гра у класику» на телеканалі ZIK розповіла медіаекспертка Наталія Лігачова.

«Насправді, в українській журналістиці є дуже багато емоцій, але дуже мало фактів. Якщо проаналізувати ситуацію із НСТУ, то суспільству треба зрозуміти, що принаймні була порушена одна з процедур Наглядової ради щодо Зураба Аласанії», – сказала Лігачова.

За її словами, яким би не був Зураб Аласанія, справлявся він зі своїми обов’язками чи ні, але все ж таки Наглядова рада дійсно порушила деякі процедури, які не мала б. Тому наразі треба шукати компроміс. Інша справа, що не може існувати суспільне мовлення без будь-якої наглядової ради.

«Проблема у тому, що зараз буде дуже важко сформувати нову наглядову раду і у цьому полягає найбільша загроза. Ми розуміємо, що була політична воля у 2014 році штовхнути вперед суспільне мовлення, бо був Майдан і ми змогли це зробити. Але зараз просто можемо делегітимізувати наглядову раду і розпустити її, але іншої вже не буде», – зазначила медіаекспертка.

На її думку, треба шукати компроміс, адже Аласанія справді був незалежним, хоча й припускався помилок.

«Можна сперечатися чи Аласанія був ефективним, чи ні, але він був незалежним управлінцем і це дуже важливо. Однак також я вважаю, що він був і дуже ефективним руйнівником. Тому, так само, як незалежний управлінець, нам потрібна, на жаль, і будь-яка наглядова рада, бо суспільне мовлення зараз відрізняється від державного тільки тим, що є ця рада, нехай навіть політично сформована. Бо інакше знову буде керувати Держтелерадіо і знову з’явиться державне мовлення. Тому я виступаю за те, що ми маємо шукати компроміс», – прокоментувала Лігачова.

Нагадаємо, правління «Суспільного» закликало Наглядову раду ПАТ «НСТУ» переглянути рішення про звільнення голови правління Зураба Аласанії. Правління «Суспільного» стверджує, що рішення Наглядової ради про дострокове припинення контракту було незаконним.

Як відомо, наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України ухвалила рішення про дострокове звільнення Зураба Аласанії з посади голови правління Суспільного мовлення.

Виконувати обов’язки Аласанії буде член правління НСТУ, відповідальний за діяльність з оптимізації центральної та регіональної структури Микола Чернотицький.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-29 01:12 :20