Афонські монахи висловилися з приводу надання автокефалії українській церкві

Представники Афону відповіли на тиск Російської православної церкви щодо питання автокефалії української церкви, висловивши консолідацію позицій із Вселенським патріархом.

Про це повідомляє у вівторок, 12 лютого, Cerkvarium з посиланням на грецьке онлайн-видання Romfea, передає «Укрінформ».

Як зазначається у повідомленні, 11 лютого відбулася зустріч членів Святої спільноти гори Афон, на якій було висловлено їхню позицію щодо питання надання українській церкві автокефалії.

Афонські монахи відповіли на тиск РПЦ щодо України, висловивши повну консолідацію позицій із Вселенським патріархом, до канонічної юрисдикції якого належить Свята гора Афон: «Ми залишаємося на боці Вселенського патріархату і не будемо миритися з його приниженням».

Зустріч Святої спільноти відбувалась в закритому форматі. На ній було розглянуто проблему суперечок, що виникли між предстоятелями помісних православних церков, а також на Афоні.

Представники гори Афон пояснили, чому залишаються на боці Вселенського патріархату: «Тому що еллінізм і Вселенський патріархат мають першість у православ’ї».

Проте було висловлено спільне бажання наразі утримуватися від публічних заяв, щоб не викликати неправильних тлумачень, і було вирішено почекати, поки не створяться відповідні умови для ухвалення остаточного рішення щодо України.

Представник святогірської братії в коментарі Romfea сказав: «Важливо зберегти єдність святих монастирів і надати всім чітке послання, що ніхто не зможе використовувати Афон. Афон – для всіх. Ми хочемо зберегти мир і єдність церкви. Але як Афон ми не дозволимо, щоб еллінізм і Вселенський патріархат було принижено».

Представник братії також додав: «Свята спільнота має достатньо мудрості та досвіду, щоб Афон не був інструментом і важелем тиску заради чужих цілей».

Loading...