Життя – бумеранг: Скільки проводиш часу з дітьми, стільки вони проводитимуть з тобою потім

За моїми спостереженнями, з дітьми гуляють мами трьох типів: одні залипають в телефони і не звертають уваги, де дитя бігає і що робить, хіба що ридма заридає, тоді вони встають і самі репетують на дитину, на її друзів чи просто в повітря; другі – весь час контролюють дитину і засмикують вказівками, які роздають з лавок, де сидять зі жменями насіння; треті самі бавляться з дитиною та її ровесниками і діти їхні щасливі з того...

Найшкідливіший отой другий тип. Ті мами будуть завжди втручатися в життя дітей, навіть коли вони замешкають окремо і вже виховуватимуть своїх. Оце намагання втулити їм свій досвід, керувати на віддалі, докоряти за невдачі – те, що відчужує, змушує приховувати правду, замовчувати проблеми.

Мами, що залипають в телефони, згодом будуть скаржитися, що діти до них неуважні, тобто не цікавляться ні потребами, ні здоров’ям, ні формальними зустрічами типу уродин...

Мами, що бавляться зі своїми дітьми на майданчику чи в пісочницях, з роками привчатимуть їх до інших ігор – наприклад, в міста або в складні слова, або в шашки-шахи, – і цим розвиватимуть тривкий емоційний зв’язок.

Те ж саме стосується татів: вийшли погуляти з дитиною, то не збирайтеся в гурт курців, щоб травити анекдоти. Діти – це ж ваше майбутнє. Як казав один мудрець: як ти – так і до тебе.

Не збиралася нічого такого писати, якби не побачила в трамваї молодичку з трьома дітками від двох до п’яти років. Вони їхали із садочка, старший хлопчик повчав молодшу сестричку, які бувають автівки, а найменший крутився й переживав, що не все чує. І над ними стояла мама, яка підтримувала цю смішну розмову без роздратування, встигала кожному відповісти, посміхнутися, пересадити на інше сидіння, поправити шапку... Це з тих мамів, яким не доведеться скаржитися на своїх дорослих дітей.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...