Новини » Світ 11 лютого, 2019, 13:55
Жінки-науковці сьогодні святкують своє професійне свято
Фото: wikipedia.org
Фото: wikipedia.org

11 лютого у світі відзначається Міжнародний день жінок і дівчат в науці. Свято, встановлене Генеральною Асамблеєю ООН 22 грудня 2015 року на прохання ООН з освіти з метою вшанування та визнання ключової ролі жінок і дівчат у науково-технічній сфері.

Про це повідомляє офіційна сторінка ООН.

«Наука та гендерна рівність є невід’ємними елементами процесу досягнення цілей розвитку, включаючи ті, які містить Порядок денний сталого розвитку ООН до 2030 року. За останні 15 років світове співтовариство досягло значних успіхів в справі залучення жінок і дівчаток до науки. Незважаючи на це, жінки і дівчатка досі стикаються з обмеженнями в цій сфері», – підкреслюють в ООН.

Як зазначили в організації, на сьогодні серед науковців-дослідників лише близько 30% це жінки. За даними ЮНЕСКО за 2014-2016 роки, лише 30% дівчат, які навчаються у вузах, обирали науково-технічні дисципліни. В усьому світі, частка дівчат, які обрали такі дисципліни, мізерно мала в сфері ІТ (3%), природничих науках, математиці і статистиці (5%), а також інжинірингу, промисловості і будівництві (8%).

«Стереотипи і упередження в суспільстві є головними перешкодами для дівчат у науці. Згідно з дослідженням, проведеним інститутом Джини Девіс у 2015 році, лише 12% жіночих персонажів у кіно і на телебаченні працювали в сфері науки і техніки. Для того щоб досягти повного і рівного доступу жінок і дівчаток до науки, а також забезпечити гендерну рівність і розширення прав і можливостей жінок і дівчаток, Генеральна Асамблея прийняла резолюцію 70/212, якою проголошено 11 лютого Міжнародним днем ​​жінок і дівчаток у науці.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 03:00 :51