Новини » Політика 11 лютого, 2019, 13:33
Ємець вважає Верховну Раду головним джерелом корупції в Україні

Верховна Рада – це єдиний орган в Україні, який ухвалює закони. Відповідно, коли туди потрапляють люди, які витратились на місце у закритих списках, вони зробили це не на благодійній основі. І протягом своєї каденції працюють над тим, аби повернути кошти, можливо, і з відсотками.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив народний депутат України Леонід Ємець.

«Я не погоджуюсь з тим, коли директор НАБУ Артем Ситник говорить, що джерела корупції в Україні є в керівництві державних підприємств. Це не так, адже це лише результат корупції», – сказав Ємець.

На його думку, питання джерела корупції перебуває саме у єдиному законодавчому органі – Верховній Раді.

«Парламент – це єдиний орган, який в країні ухвалює закони і корупція туди «приходить» ще разом з кандидатами в депутати, які купують собі мандат. Зрозуміло, що коли людина витрачається на гречку або купує місце в закритих списках за п’ять чи шість мільйонів доларів, то це робиться не на благодійній основі», – зазначив він.

Тому він вважає, що згодом ці люди хочуть собі повернути гроші і мають надію, що із відсотками. І найкращим місцем для реалізації таких планів є Кабінет міністрів.

«Наприклад, можна ухвалити корупційні закони на свою користь чи олігарха, який проплатить його реалізацію через кадрові питання, формуючи Кабінет міністрів. І потім такий корупційний міністр, який купив собі місце, робить свою справу», – розповів Ємець.

Таким чином, за його словами, через корупційну виборчу систему і корупційний парламент корупція розповсюджується на всю життєдіяльність країни.

«Якщо ми все-таки шукаємо причини корупції, то вони є у можливості корупціонерам проходити до єдиного законодавчого органу. І саме закон про відкриті виборчі списки, на якому зараз наполягає суспільство, і який унеможливлює формування парламенту через корупцію, є шлях не просто боротьби, а перемоги над корупцією і її джерелом. Тому зараз необхідно йти шляхом створення антикорупційного парламенту через зміну виборчого законодавства, а також налагодити роботу Антикорупційного суду», – наголосив він.

Нагадаємо, cуд відмовив Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі в заочному взятті під варту помічника народного депутата Ярослава Дубневича, першого заступника начальника філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця» Едуарда Пушкаренка.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 08:07 :03