Новини » Світ 11 лютого, 2019, 9:19
В Шотландії знайшли частину стародавнього музичного інструменту
Фото: thehistoryblog.com
Фото: thehistoryblog.com

На одному з озер в Шотландії виявили невеликий шматочок дерева з надрізами. Вчені вважають, що це частина стародавнього музичного інструменту.

Знахідка датується часом близько 500 року до н.е., пише «Новое время», посилаючись на The History Blog.

Артефакт являє собою уламок дерев’яної планки з зубчиками на одній стороні. Вчені вважають, що це нижній міст, або струнотримач – деталь струнних інструментів, яка піднімає струни над грифом.

Цей невеликий шматочок дерева має велике значення, тому що вважається, що він є збереженим фрагментом одного з найбільш ранніх музичних інструментів, коли-небудь виявлених в Західній Європі. Він був знайдений на початку лютого в селі Фернан на північному березі озера Лох-Тай в Пертшир, центральна Шотландія.

Поселення часів залізного віку на озері Лох-Тай було розташоване на так званих кранногах. Це були невеликі штучні острови. Деякі з них використовувалися впродовж століть, часто безперервно заселялися, ремонтувалися і розширювалися. На краннозі будувався будинок, а з берегом кранноги з’єднувалися невеликим містком.

Шотландський центр вивчення кранногів отримав грант від Національної лотереї для дослідження струнотримача і його походження. Центр планує використовувати цей інструмент, щоб почати вивчення ролі музики в поселеннях залізного віку в цьому районі. Аналог знахідки для більш докладного вивчення був виготовлений з використанням технології 3D-друку Марко Джиларді з Університету Західної Шотландії.

Оскільки місія центру полягає у вивченні повсякденному житті кранногів, наявність артефакту, який ілюструє їх музику, є унікальною можливістю для вивчення культурних аспектів життя людей залізного віку.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 07:19 :55