Новини » Світ 11 лютого, 2019, 13:29
У Пекіні – черговий раунд торговельних переговорів між Китаєм і США
Фото: EPA-EFE/HOW HWEE YOUNG
Фото: EPA-EFE/HOW HWEE YOUNG

У столиці Китаю, Пекіні, розпочався черговий раунд торговельних переговорів зі США, на яких планують укласти нову торговельну угоду між країнами та закінчити торговельну війну.

Зазначається, що наразі переговори проходять на рівні експертів, а 14-15 лютого до них долучиться Міністр фінансів США Стівен Мнучин та віце-прем’єр-міністром Державної ради Китаю Лю Хе, – передає «Громадське».

Попередній раунд переговорів між США та Китаєм відбувся 30-31 січня у Вашингтоні. За його підсумками остаточної угоди укладено не було. Водночас президент США Дональд Трамп повідомляв, що планує підписати нову торговельну угоду лише особисто з президентом Китаю Сі Цзіньпінем.

Зазначимо, що торговельні відносини між США та Китаєм погіршились на початку 2018 року, коли США запровадили низку нових мит: спершу на імпорт сталі та алюмінію з усього світу, а потім на визначені категорії китайської продукції, що ввозиться до США. За останніми даними, загальна вартість китайського імпорту, проти якої адміністрація Трампа запровадила мита, складає 250 мільярдів доларів на рік.

Наразі між країнами триває тимчасове «перемир’я», яке закінчиться 1 березня 209 року. Саме до того часу країни мають узгодити нову торговельну угоду. У разі, якщо цього не станеться, США продовжать запроваджувати нові мита на китайські товари.

Водночас, торговельна війна мала негативні наслідки для фондових ринків світу. Зокрема, протягом 2018 року китайські компанії втратили близько 2,4 трильйона доларів, також збитків зазнавали американські компанії Apple, Ford та інші. Крім цього, у Китаї зафіксували найнижчий рівень економічного зростання за останні 28 років.

11 грудня повідомлялось, що Китай готується зробити перший крок до деескалації у торговельній війні зі США. Зокрема, там погодились знизити мита на американські автомобілі.

Такий крок з боку Пекіна послідував після переговорів Трампа та президента Китаю Сі Цзіньпіня на саміті «Великої двадцятки» в Аргентині. Лідери країн домовилися не запроваджувати нові мита на імпорт з обох держав у майбутні 3 місяці. За цей час вони обговорять подальше торговельне співробітництво.

Нагадаємо, що 17 вересня США запровадили мита на найбільшу порцію китайського імпорту, вартість якого складає 200 мільярдів доларів на рік. Невдовзі у Китаї відповіли, що запровадять мита на американський імпорт, вартість якого складе 60 мільярдів доларів на рік.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 02:44 :50