Новини » Суспільство 11 лютого, 2019, 13:50
У Харкові «Самопоміч» ліквідовувала організацію, що чинила історичний подвиг, – історик
ZIK
ZIK

Зараз у суспільстві лише поглиблюється «історичне невігластво», зокрема, щодо так званого «Союзу визволення України», яким у 1930-х роках СРСР намагався «вбити» українську інтелігенцію. До того ж робиться це руками української «демократичної влади». Зокрема, свого часу, у Харкові блок «Самопоміч» ліквідував організацію, яка робила «історичний подвиг» – за копійки досліджувала усі ці процеси.

Про це в ефірі проекту «Історична правда з Вахтангом Кіпіані» на телеканалі ZIK розповів дослідник історії органів радянської держбезпеки Вадим Золотарьов

Доктор Історичних наук Юрій Шаповал наголосив: дивно, що процес над «Спілкою визволення України» невідомий для багатьох сучасних українців.

«На мою думку, недостатньо писали про цей дуже важливий епізод. Це була унікальна справа із багатьох причин – її проводили у Харківському оперному театрі. На сцені спорудили антураж судової зали, там були глядачі», – зауважив Шаповал.

Він переконаний: тоді судили 45 представників української інтелігенції, хоча насправді вважає, що це був суд над цілою епохою.

«Над епохою Української народної республіки, яку на десятиліття затаврували як «петлюрівську», «націоналістичну», «буржуазну». Тому, як на мене, тут працюють два фактори: неправда, яку накопичили довкола так званої СВУ, та те, що просто не досліджується ця тема. Адже вважаю цю проблему достатньо недослідженою», – підкреслив історик.

У свою чергу, дослідник історії органів радянської держбезпеки Вадим Золотарьов зазначив: на початку епохи новітнього українського відродження були публікації на цю тему. Однак потім все припинилося.

«Вийшла книжка з-під пера Юрія Шаповала та Володимира Пристайка. Здавалося б, що зробили величезну справу, вивчайте. Та на цьому все скінчилось», – наголосив Золотарьов.

Водночас, на його думку, зараз це «історичне невігластво» лише поглиблюється.

«Наприклад, у нас, в Харкові, уже з легкої руки «демократичної влади» була ліквідована окрема організація «Реабілітованої історії міста». Тобто, блок «Самопомічі» сказав, що це зайва організація, навіщо вона потрібна. Тобто, люди сидять, роблять історичний подвиг – за копійки із 1989 року переривають усі ці справи. Натомість сказали, що це тягар для держбюджету. Лише шляхом величезних зусиль цю організацію влили в Інформаційний центр обласної держадміністрації», – розповів Вадим Золотарьов.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 21:36 :58