Новини » Суспільство 11 лютого, 2019, 7:36
Телескоп «Хаббл» зробив нові знімки Урана та Нептуна
NASA
NASA

Вчені за допомогою телескопа «Хаббл» отримали нові знімки Урана та Нептуна. Як повідомляється на сайті телескопа, дослідники змогли розгледіти гігантську полярну шапку на Урані і бурхливий темний шторм на Нептуні.

Про це повідомляє DT.

Як відзначають дослідники, апарат «Вояджер 2» пролетів повз Уран у 1986 році, а повз Нептун – у 1989. Тоді йому вдалося зробити близькі знімки планет, і роздивитися два темних шторми на Нептуні, в той час як в атмосфері Урана подібних явищ не спостерігалося.

Разом з тим, за допомогою цих знімків можна було вивчати сезонні зміни в атмосфері. Тому дослідники використовують телескоп «Хаббл», знімки якого дозволяють простежити за динамікою атмосферних процесів.

На новому знімку Урану можна помітити гігантську полярну хмару над північним полюсом планети. На думку вчених, це утворення може бути наслідком сезонних змін в атмосфері. Коли повз планету пролітав «Вояджер 2», на ній була зима, тепер же на Урані середина літа. Хмара стало більш помітною, що може бути пов'язано з тим, що під час літа Сонце постійно світить на північний полюс планети.

На Нептуні помітний темний антициклон, що сформувався в літній період у південній півкулі планети. Це вже четвертий антициклон, який спостерігає «Хаббл», ще два подібні явища були помічені апаратом «Вояджер 2». Біля шторму помітні яскраві «хмари-компаньйони», які формуються при русі вгору повітряного потоку, що зустрічається з вихором, через що починається утворення кристалів метанового льоду. Схожі хмари утворюються на Землі, над горами. Довга тонка хмара, помітна зліва від темного шторму, не є його частиною.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 14:48 :28