Новини » Львів Читать эту новость на русском

Синютка спростував звинувачення Садового щодо блокування будівництва сміттєзаводу: документ

Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка. Фото: loda.gov.ua

Голова Львівської ОДА Олег Синютка оприлюднив лист у Мінекології, у якому зазначено ті зауваження, які обласна влада має до будівництва сміттєпереробного заводу на території очисних споруд на Пластовій. Вони були надіслані у міністерство у рамках підготовки ОВД (Оцінки впливу на довкілля – ред.), який передує наданню дозволу на будівництво об’єкту та включає в себе думки фахівців щодо його безпеки для екології та людей.

Про це повідомила прес-служба Львівської ОДА.

Минулого тижня Львівська обласна державна адміністрація як орган державної влади скерувала лист в Міністерство екології та природних ресурсів України, у якому надала свої зауваження до звіту з оцінки впливу на довкілля Львівського комунального підприємства «Зелене місто» щодо будівництва механіко-біологічного комплексу з перевантаження та переробки ТПВ у місті Львові на вулиці Пластовій,13.

Фото: loda.gov.ua
Фото: loda.gov.ua
Фото: loda.gov.ua
Фото: loda.gov.ua
Фото: loda.gov.ua
Фото: loda.gov.ua

Цьому листу передувала зустріч 3 лютого з громадськість, яка проживає у безпосередній близькості до проектованого заводу та однозначно виступає проти його будівництва. На ній Олег Синютка висловив думку, що завод є «екологічно необґрунтованим та економічно недоцільним». Подібної думки, до речі, послідовно дотримуються і екологи.

Факт зустрічі з опонентами підприємства та ці заяви використали підконтрольні Андрієм Садовим ЗМІ, зробивши висновок, що голова ЛОДА блокує його будівництво. Також вони стверджували, що тепер Олег Синютка «звернеться у Міністерство екології щодо неможливості його будівництва».

Натомість, як сьогодні стало відомо, голова ЛОДА лише проводив зустріч з громадськістю у рамках підготовки пропозицій обласної влади у рамках процедури ОВД, яку проводить Мінекології. Власне підготовка висновків Оцінки впливу на довкілля і передбачає, що усі профільні та зацікавлені структури можуть подавати свої побажання стосовно безпеки та екологічного впливу об’єкту, будівництво якого планують та оцінюють.

«Я з подивом дізнався, що Львівська обласна державна адміністрація блокує спорудження сміттєперобного заводу на вулиці Пластовій.

Жодних документів про заборони я не підписував. Я вкотре закликаю припинити будь-які спекуляції на темі сміття і прошу доносити до людей лише достовірну та правдиву інформацію.

У листі ми також просимо врахувати Мінприроди всі зауваження та пропозиції щодо планової діяльності будівництва механіко-біологічного комплексу, які надійшли до обласної державної адміністрації. А до 13 лютого, відповідно до чинного Законодавства, усі, хто бажає за потрібне – мають право, а органи влади зобов’язані внести свої пропозиції щодо громадського обговорення, яке оголошене Міністерством екології», – зазначив Олег Синютка.

Громада району, що межує з проектованим заводом виявилась більш категоричною. Вони не дозволили провести громадське обговорення у приміщенні Личаківської РА 25 січня 2019 року щодо проекту сміттєпереробного комплексу, натомість прийняли резолюцію про незгоду з будівництвом підприємства.

В ЛМР ж назвали ці громадські слухання такими, що відбулися. Нібито, слухання як такого не було, але і громадськість не ставила питань, тож до уваги візьмуть їхні пропозицій, але не результати голосування, під час якого більшість з присутніх висловились проти будівництва об’єкту на їхній території.

Отож, цілком логічною виглядають дії голови обласної адміністрації, який зустрівся з громадою, зібрав їхні пропозиції та передав у Міністерство.

Натомість позиція підлеглих мера Львова виходить з передвиборчого контексту та цілковито вкладається у логіку поведінки Андрія Садового останнім часом, коли він активно використовує сміттєву тематику у своїй агітації. До того ж, постійно маніпулює фактами, а нерідко і підміняє справжній перебіг подій потрібною для нього «правдою».

Спочатку з’являється інформація про блокування будівництва сміттєзаводу з боку «представника Президента» в області.

Потім – оприлюднюється «бумажка» з, нібито, умовами, на яких Адміністрація Президента, була готова зняти сміттєву блокаду з міста.

Про що влучно висловилася перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко, яка жартома віднесла Андрія Садового до переліку політиків, який вважає, що його «боїться» Порошенко:

«Петро Порошенко склоняв до підписання пожмаканого папірця наступного кандидата. Правда, це було вчора, але бумажку знайшли сьогодні. Петро боїться Андрія».

Та вершиною облуди та цинізму з боку Андрія Садового стало звернення «Молодь за Садового», де він вихваляється тим, як йому вдалося подолати кризу з вивезенням ТПВ: «Андрій садовий прибрав сміття у Львові». Хоча насправді це було зроблено зусиллями Львівської ОДА, яка перебрала на себе цю функцію і уже впродовж майже двох років безпроблемно виконує її.

Правда, ці повноваження завершується у червні 2019 року і ЛОДА не має намір їх продовжувати. Але це буде вже після виборів…

Аналітична група IA ZIK

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...