Новини » Політика 11 лютого, 2019, 12:35
Суд відмовив САП у заочному арешті помічника Дубневича, який переховується від слідства
Едуард Пушкаренко
Едуард Пушкаренко

Суд відмовив Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі в заочному взятті під варту помічника народного депутата Ярослава Дубневича, першого заступника начальника філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця» Едуарда Пушкаренка.

Таке рішення ухвалила слідча суддя Солом’янського районного суду міста Києва Олена Мозолевська, повідомляє «Слово і Діло».

Як вказував детектив НАБУ і прокурор САП, 9 січня Пушкаренко разом із дружиною покинули Україну і полетіли у Відень, Австрія. За даними слідства, вони планували 16 січня повернутися в України, оскільки мали в наявності зворотні квитки. Разом із тим, помічник Дубневича дізнавшись про вручення підозр іншим фігурантам справи не зареєструвався на рейс Києва. А його дружина тим же рейсом прилетіла в Україну.

Також правоохоронці встановили, що станом на 23 січня підозрюваний в Україну так і не повернувся. Таким чином, детективи вважають, що він переховується від органу досудового розслідування. Так, детективи направили за місцем реєстрації письмове повідомлення про підозру. Крім того, правоохоронці намагалися вручити підозру дружині Пушкаренка, однак вона відмовилася, а також вручили цей документ представнику житлово-експлуатаційної організації за місцем проживання помічника Дубневича. 23 січня його оголосили в розшук.

Вивчивши матеріали клопотання, суддя Мозолевська відмовила в його задоволенні. Вона вказала, що Пушкаренко не оголошений у міжнародний розшук.

Нагадаємо, у кінці січня двом помічникам народного депутата Ярослава Дубневича повідомлено про підозру у заволодінні 93,27 млн грн ПАТ «Укрзалізниця».

А 15 січня 2019 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП повідомили сімом особам про підозру у заволодінні 93,27 млн грн ПАТ «Укрзалізниця».

За інформацією НАБУ, про підозру в заволодінні коштами повідомили голові правління–генеральному директору ПАТ «Дніпропетровський стрілочний завод» Сергію Тараненку, його першому заступнику Валерію Крячку, засновнику–директору ТОВ «Арго» Антону Шевченку, директору ТОВ «Корпорація КРТ» Олегу Місьонгу і трьом працівниками філії «Центр забезпечення виробництва» УЗ.

Згодом суд обрав нічний домашній арешт із покладанням низки обов’язків директору ТОВ «Корпорація КРТ» Олегу Місьонгу і першому заступнику генерального директора ПАТ «Дніпропетровський стрілочний завод» Валерію Крячку. Водночас гендиректору цього заводу Сергію Тарененку суд визначив запобіжним заходом заставу в 1,9 мільйона гривень.

Також суд відправив під нічний домашній арешт колишнього директора ТОВ «Арго» Антона Шевченка і поклав на нього низку обов’язків: не відлучатися з населеного пункту, в якому він проживає без дозволу; прибувати на кожен виклик і вимогу; повідомляти про зміну своїх місць проживання та/або роботи; утримуватися від спілкування зі свідками й підозрюваними в справі; здати на зберігання закордонні паспорти й носити електронний браслет.

Крім того, під нічний домашній арешт відправили й начальника відділу верхньої будови колії філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця» Андрія Степаненка. На нього поклали ті самі обов’язки, крім здачі на зберігання закордонних паспортів.

Також суд відпустив під особисте зобов’язання ще одного підозрюваного, працівницю цього ж відділу філії ЦЗВ Клепак. На неї поклали такі ж обов’язки як на начальника відділу філії УЗ.

Окрім цього, суд наклав арешт на низку майна генерального директора-голови правління Дніпропетровського стрілочного заводу Сергія Тараненка.

Детектив у клопотанні просив накласти арешт на нежитлове приміщення загальною площею 192,1 кв. м; частину квартири загальною площею 251,4 кв. м; частину квартири загальною площею 124,4 кв. м; корпоративні права заводу «Трансмаш»; корпоративні права ТОВ «Виробничо-комерційне підприємство «ТАКО»; рахунок у цінних паперах в Райффайзен Банку Аваль; рахунки в ОТП Банку і низку рахунків у ПриватБанку підозрюваного. Також у НАБУ просили заарештувати мобільний телефон Тараненка, оскільки телефон має важливе доказове значення для кримінального провадження і визнаний речовим доказом.

Обидва клопотання суд задовольнив.

Розслідування наведених фактів детективи Національного бюро розпочали у червні 2017 року за власними напрацюваннями, повідомляє прес-служба НАБУ.

Крім того, детективи НАБУ підготували проект подання на зняття недоторканності та притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата, який, за даними слідства, є організатором зазначеної корупційної схеми.

Йдеться про народного депутата Ярослава Дубневича, для якого НАБУ та САП підготували в ГПУ подання у Верховну Раду для зняття недоторканності. Документи готували скеровувати у парламент на середину січня, але на даний момент ГПУ та САП взялися доопрацьовувати їх.

Нагадаємо, про досудове розслідування щодо схеми розкрадання коштів «Укрзалізниці» посередниками, наближеними до братів Дубневичів НАБУ повідомляло ще на початку 2018 року.

А на початку 2019 року джерела у НАБУ повідомили про те, що детективи підозрюють депутата Верховної Ради Ярослава Дубневича у привласненні 93,2 млн гривень філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця» при поставці товарів за завищеними цінами в 2015-2017 роках.

Слід додати, що НАБУ також розслідує справу щодо недостовірного декларування активів Богданом Дубневичем. 6 лютого, після майже півторарічної перевірки НАЗК, матеріали справи надійшли детективам. Відзначимо, що НАЗК розпочало перевірку після розслідування та повідомлення про корупцію від ІА ZIK.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-19 07:19 :52