Новини » Львів 11 лютого, 2019, 19:15
Скандальний суддя не підтримав громаду у боротьбі з хаотичною забудовою від ЛМР

Сьогодні, 11 лютого у Львівському окружному адміністративному суді завершилось слухання справи за позовом ОСББ «Малоголосківська 8д» до виконкому ЛМР про визнання протиправними і скасування рішень про виділення ділянок під забудову. Суддя не наважився створити прецедент і стати на бік громади, яка бореться з протиправними, хаотичними забудовами під орудою Львівської міської ради.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Представник позивача, а саме ОСББ «Малоголосківська 8д», яке межує з цими новобудовами і чиї інтереси вони порушують, обґрунтовано доводили, що ЛМР не мала права надавати дозвіл, не внісши зміни у документи, що надають право на багатоповерхову забудову (зміни зонінгу з малоповерхової забудови Ж1 на багатоповерхову Ж3).

Претензії позивача додатково обґрунтовані тим, що юристи ОСББ вже виграли у першій інстанції спір з ЛМР, у якому визнано незаконним рішення виконкому, на яке власне намагається спиратися сторона захисту у цьому судовому спорі.

Та все ж суддя став на бік ЛМР та забудовників, не наважившись створити прецедент, який врешті визнав би вакханалію місцевих органів влади та забудовників у плані надання/отримання містобудівної документації та дозволів на забудову, які в Україні фактично всі напівлегальні та знаходяться у «сірій зоні» законності.

Справу вів скандально відомий суддя Володимир Сакалош, який до того декілька разів переносив слухання, даючи можливість представникам виконкому ЛМР підготувати усі потрібні матеріали.

Що стало підставою для такого рішення  стане відомо після публікації його повного тексту, яке має бути підготовленим у термін до 10 днів.

Суддя Сакалош ще 9 листопада 2018 року визнаний Вищою кваліфікаційною комісією суддів України таким, що не відповідає займаній посаді. Тепер слово за Вищою радою правосуддя.

Та не дивлячись на правове обґрунтування позиції суду, громада вулиці Малоголосківської має намір подавати апеляцію і вже там добиватися справедливого вердикту. На подання скарги законом визначено 30 днів.

Окрім цієї справи, яка стосується трьох компаній, ОСББ «Малоголосківська 8д» подало ще три позови щодо інших забудовників, які щільним кільцем обступили будинки ОСББ.

Але основним провадженням серед усіх існуючих, які ведуть активісти з Малоголосківської, стала історична перемога у суді першої інстанції. 6 вересня 2018 року у цьому ж Львівському окружному адміністративному суді (суддя Олена Крутько) вдалося домогтися визнання протиправним та скасування Рішення Виконавчого комітету Львівської міської ради від 18.08.2017 року № 737 «Про внесення змін до детального плану житлового району «Під Голоском». Саме цього рішення, яке стало основою для протиправного видання дозволів на будівництво більшості забудовників на лише на Малоголосківській, а, за подібною схемою, й в усьому Львові.

Зараз дане рішення ЛМР оскаржує і у середу, 13 лютого, відбудеться слухання цієї справі у Львівському апеляційному адміністративному суді (вул. Саксаганського, 13). Початок засідання о 9.30.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 03:42 :16