Новини » Економіка 11 лютого, 2019, 18:58
Приховане дотування: експерт пояснив, куди йдуть «субсидійні» кошти
ZIK
ZIK

Принцип дотування НАК «Нафтогаз України» з бюджету не змінився, а змінилася лише форма, і за три роки компанія отримала 210 млрд грн «субсидійних» коштів із державного бюджету.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK під час телефонного включення заявив експерт із питань енергетики Валентин Землянський.

Експерт, коментуючи питання щодо запуску механізму монетизації субсидій, зауважив, що в самій логіці такого процесу нічого помилкового немає, натомість проблема полягає у тому, що кількість отримувачів субсидій і кількість грошей, які виділяють із державного бюджету, є нонсенсом: «Одна половина країни утримує іншу половину. Ось це і є нонсенсом».

Валентин Землянський вважає, що слід переглянути тарифи. З його слів, у тому, що промисловість сплачує за енергоносії таку високу ціну, немає нічого позитивного, оскільки виготовлена продукція стає неконкурентоспроможною.

«У нас НАК «Нафтогаз» не вирівнює ціну для промисловості. Приклад минулого року є показовим, коли стрибки ціни становили орієнтовно 150 доларів між ціною навесні та ціною восени. Економіка якого підприємства витримає такі стрибки на енергоносії з урахуванням іще енергозатратності української економіки? Це робота уряду, робота НАК «Нафтогаз України» якраз згладжувати такі стрибки і давати населенню платити ту ціну, яку воно може сплачувати», – зазначив Валентин Землянський.

Експерт також заявив, що принцип дотування НАК «Нафтогаз України» з бюджету не змінився – змін зазнала лише форма отримання грошей: «Тепер ці кошти із бюджету скеровують через монополістів підприємствам, які надають послуги (теплокомуненерго та облгази), і знову повертаються у НАК «Нафтогаз України». Це така прихована форма дотування НАК «Нафтогаз України».

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України прийняв рішення запустити з початку березня механізм виплати субсидій за житлово-комунальні послуги готівкою.

У Мінрегіоні роз’яснили, що дасть українцям монетизація субсидій. Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко заявив, що монетизація субсидій буде вигідна і споживачам, і надавачам послуг. Президент Петро Порошенко повідомив, що середні виплати монетизованої субсидії становлять 1500 гривень.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 05:09 :17