Новини » Політика 11 лютого, 2019, 23:07
Побиття активістів: Радник міністра пояснив, чому поліція застосувала силу
ZIK
ZIK

На мітингу було помічено групу молодих людей, які поводились агресивно. Було проведено огляд їхніх речей. І після того, як них знайшли балончики, їх доправили до Подільського відділу поліції. Окрім балончиків у активістів були виявлені ножі, пістолети та флакони із зеленкою. Це все було вилучено під опис і молодими людям було дозволено покинути приміщення райвідділу. Але вони почали вимагати віддати їхні речі, а згодом почали штурмувати будівлю поліції.

Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK розповів радник міністра внутрішніх справ України Іван Варченко.

Гість програми наголосив, що Нацполіція і Нацгвардія, які підпорядковуються МВС, робитимуть усе, щоби вибори в Україні пройшли чесно, прозоро і законно.

За словами Івана Варченка, саме це правоохоронці і робили у суботу, 9 лютого.

«На цьому мітингу було помічено групу людей. До них підійшов поліцейський і молоді люди поводили себе доволі агресивно. Потім щодо них було проведено огляд. А це та функція поліція, яка дозволена, якщо певні громадяни викликають у поліції підозри.

Після того, як у них знайшли балончики, їх доправили до Подільського райвідділу. Уже там відбулися інші події. Окрім балончиків у активісті були виявлені ножі, пістолети, флакони із зеленкою. Це все було вилучено під опис і молодими людям було дозволено покинути приміщення райвідділу», – розповів радник міністра внутрішніх справ.

Та замість того, щоб покинути відділ поліції, додав Варченко, активісти почали вимагати від поліцейських віддати їм їхні речі, а згодом почали штурмувати будівлю поліції.

«А після того, як почався штурм райвідділу, були використано інші поліцейські заходи, зокрема, заходи фізичного впливу. Заходи фізичного впливу, як і використання спецзасобів і зброї, – це дозволені законом України про Нацполіцію можливості для поліцейського.

Тому ми б хотіли звернутися до усіх громадян: якщо ви б’єтеся, штовхаєтеся, використовуєте спецзасоби, чи несете із собою на масові заходи зброю, ви повинні розуміти, що дії поліції будуть адекватними і вам не дадуть можливості використати ці речі, щоб зганьбити країну на увесь світ, що у нас не відбувається чиста, прозора і законна виборча кампанія»,– підкреслив радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко.

Нагадаємо, 9 лютого у Києві перед зустріччю з Тимошенко поліція затримала людей з плакатами «Хто замовив Катю Гандзюк?», зокрема, членів організації «С-14». Згодом до відділку поліції на Подолі прийшли прихильники затриманих, і правоохоронці застосували сльозогінний газ та кийки.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 04:08 :32