live

Монетизація субсидій: у Мінсоцполітики пояснили, хто і коли отримає кошти готівкою

ZIK

Готівковий механізм монетизації субсидій запрацює з березня і діятиме паралельно з безготівковим до кінця опалювального періоду. Надалі, проаналізувавши параметри цих систем, вирішать, який із варіантів (чи, можливо, комбінований) буде запроваджено на постійній основі.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK під час телефонного включення повідомив директор Департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України Віталій Музиченко.

Керівник департаменту Мінсоцполітики зауважив, що субсидії для тих господарств, які звернулися за її призначенням до 1 січня 2019 року, починаючи з березня, виплачуватимуть готівкою. А тим отримувачам субсидій, які звернулися після 2019 року, вона надаватиметься у грошовій безготівковій формі через «Ощадбанк».

Віталій Музиченко нагадав, що норма щодо відмови у наданні субсидії, якщо є борг за комунальні послуги у розмірі 340 грн, діє понад два роки. Він уточнив, що таку норму застосовують не посеред опалювального періоду, а в травні, коли триває процедура оформлення субсидій на новий період.

«Оскільки субсидії у нас призначаються до кінця опалювального періоду, відповідно ця норма буде застосована у травні до тих господарств, які будуть звертатися за оформленням субсидії на новий період. Тобто буде фіксуватися факт простроченої заборгованості станом на 1 травня 2019 року», – пояснив він.

Віталій Музиченко уточнив, як діяти, якщо заборгованість виникла через невчасне нарахування коштів субсидіантам.

«Постанова містить винятки, що в разі, якщо держава свої зобов’язання у частині вчасного й повноцінного фінансування цієї програми не виконає, то та заборгованість, яка може утворитися у громадян внаслідок цього, не буде враховуватися при визначенні права на отримання субсидії. Але на сьогодні той фінансовий ресурс і наш план, який ми склали щодо фінансування, передбачають те, що коштів вистачає», – запевнив Віталій Музиченко.

Директор Департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики додав, що безготівковий механізм надання субсидій передбачає адміністрування системи виключно через один державний банк, з яким взаємодіятимуть й органи соціального захисту, й Мінсоцполітики, й надавачі послуг – «Ощадбанк». Він додав, що готівковий і безготівковий механізми працюватимуть паралельно до кінця опалювального періоду.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України прийняв рішення запустити з початку березня механізм виплати субсидій за житлово-комунальні послуги готівкою.

У Мінрегіоні роз’яснили, що дасть українцям монетизація субсидій. Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко заявив, що монетизація субсидій буде вигідна і споживачам, і надавачам послуг. Президент Петро Порошенко повідомив, що середні виплати монетизованої субсидії становлять 1500 гривень.

Loading...