Новини » Політика 11 лютого, 2019, 20:35
Міністр юстиції «не бачить проблем» в американському громадянстві Супрун, – ЗМІ

Міністр юстиції Павло Петренко заявив, що не бачить проблем у тому, що в Уляни Супрун може бути американське громадянство.

Про це з посиланням на «ГолосЮА» пише видання «Вести».

В Окружному адмінсуді Києва відбувся розгляд апеляції на відсторонення в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун від виконання обов'язків міністра. Під час засідання під протокол була заявлена інформація про те, що Уляна Супрун залишається громадянкою США.

Як ідеться у публікації, Міністр юстиції Павло Петренко, який був присутній на засіданні суду, заявив, що не бачить проблем у тому, що в Уляни Супрун може бути американське громадянство. Хоча, відповідно до законодавства, працювати в органах виконавчої влади можуть лише громадяни України.

«Петренко дав довгий спіч, який звівся до того, що без в. о. міністра Супрун все покотиться під три чорти і Кабмін не зможе рухатися семимильними кроками назустріч до щасливого майбутнього. Далі була дискусія з суддею, який, на мою думку, дивився на міністра і думав: «мда... міністр, якого ми заслужили», – розповів про виступ очільника Мін’юсту журналіст Василь Апасов.

За словами Апасова, склалося враження, що міністр юстиції «не знав, що в.о. міністра охорони здоров'я не є членом Кабміну і тому її присутність або відсутність не може впливати, рівнозначно, ні на що».

Адвокат Уляни Супрун заявив, що у його підзахисної лише одне громадянство – українське, і це нібито підтвердила міграційна служба. Відповідні документи правник обіцяв надати суду 15 лютого. Водночас, присутній на засіданні народний депутат Ігор Мосійчук заявив, що надасть докази подвійного громадянства Супрун на наступних засіданнях.

Нагадаємо, раніше Окружний адміністративний суд м. Києва за позовом народного депутата від Радикальної партії Ігоря Мосійчука заборонив Уляні Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я України.

Окружний адміністративний суд міста Києва пояснив відсторонення Уляни Супрун від виконання обов'язків глави МОЗ тим, що, відповідно до нормативних актів, перший заступник Міністра охорони здоров'я України може виконувати обов'язки міністра лише впродовж місяця. Також перший заступник може виконувати виключно ті повноваження міністра, які були йому надані за дорученням самого міністра, тоді як про наявність такого доручення щодо Супрун суду невідомо. Окрім того, суд врахував те, що Уляна Супрун досі перебуває в громадянстві США.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 01:32 :23