Новини » Львів 11 лютого, 2019, 17:19
Львівська опера готує нову прем’єру – оперу «Лоенґрін» Ріхарда Ваґнера
<nbsp;>

Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької готує нову прем’єру – оперу «Лоенґрін» Ріхарда Ваґнера. Головний герой твору – лицар, який припливає до людей на човні, запряженому лебедем. До глядача він прибуде 1, 2, 6, 7 березня. А зараз йдуть активні репетиції до зустрічі з ним.

Про це повідомляють організатори.

Сьогодні проби з солістами і хором проводять режисер-постановник Міхаель Штурм (Німеччина), диригент-постановник Мирон Юсипович і головний хормейстер Василь Коваль. 

Зосередженість, пильність, увага. Так зібрано, вдумливо сидять на сцені в чотири ряди, як у студентській аудиторії перед поважним професором чи в лекційному залі перед цікавим доповідачем, артисти хору на репетиції. Майже всі з клавірами в руках, щоб себе підстрахувати Дехто вже твердо знає музичний матеріал напам’ять і злегка собі піддириговує.

А в першому ряду – солісти. Теж із клавірами: на перших репетиціях така підтримка ще дозволяється.

Диригент-постановник Мирон Юсипович і головний хормейстер Василь Коваль, заглиблюючись у партитуру, натхненно співпрацюють із артистами на сцені та в оркестровій ямі.

З-під руки диригента витікає мелодія, яку підхоплює хор і в яку вливаються голоси солістів. Лавина музики – особливої музики Ваґнера, в якій нема традиційних арій. У ній плине суцільна хвилююча вокально-оркестрова ріка.

Сам композитор називав свої твори для театру музичними драмами. І дивував ними. В одних викликав нерозуміння, в інших – заздрість. В усіх – поруч із захопленням.

Таку музичну драму почуємо у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької незабаром.

Довідка.

«Лоенґрін» Ріхарда Ваґнера – опера на 3 дії. Виконується німецькою мовою з українськими субтитрами.

Диригент-постановник – Мирон Юсипович, заслужений артист України; Режисер-постановник – Міхаель Штурм (Німеччина). Художник-постановник – Матіас Енгельман (Австрія).

Хормейстери: Василь Коваль лауреат всеукраїнського конкурсу; Йоханнес Кьолер (Німеччина).

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 10:24 :52