Новини » Економіка 11 лютого, 2019, 15:42
Галасюк: План МВФ – це замороження української економіки

Неоліберальна економічна політика, яку українському уряду пропонує МВФ, призведе до щорічного економічного зростання на рівні 3%. Такі темпи зростання економіки означають віддалення України від Європи.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив народний депутат України Віктор Галасюк.

Він підкреслив, що у розширеному економічному звіті Міжнародного валютного фонду крім політики, що пропонується українському уряду, є і прогноз наслідків такої політики.

«Фактично це план замороження української економіки. Тобто неоліберальна економічна політика призводить до того, що 3% економічного зростання означає для України віддалення від Європи. Європейські країни мають у 5 разів вищий рівень добробуту на душу населення», – розповідає нардеп.

З його слів, згідно такого плану, український імпорт все більше випереджатиме експорт. Відтак, торгівельний дефіцит все більше зростатиме.

«У 2017 році торгівельний дефіцит у нас складав мінус 9 мільярдів. Сьогодні ж МВФ прогнозує його зростання до мінус 16 мільярдів у 2023-му. Їх прогноз щодо прямих іноземних інвестицій – менше 2% ВВП», – наголосив Віктор Галасюк.

Натомість, пропонує парламентар, задля нарощування необхідно радикально змінювати економічну політику – переходити до промислової економічної політики та розбудови власної інфраструктури.

«Найголовніше – підтримка українського виробника. Є одна єдина генеральна ідея – перетворення України з сировинного придатку у виробника. Необхідна зміна професії країни», – переконаний народний депутат.

Нагадаємо, директор прес-офісу МВФ Джеррі Райс повідомив, що основною причиною співпраці Фонду з Україною є «допомога в досягненні стійкого зростання в країні».
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 10:55 :31