Новини » Економіка 11 лютого, 2019, 15:47
Без кредитів МВФ, Світового банку та гарантій США у нас був би дефолт, – Кушнірук
ZIK
ZIK

Міжнародні партнери дають нам найдешевші кредити. Без цих коштів ми б отримали значно гірший курс гривні до долара, держава зайшла б у дефолт.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив економіст Борис Кушнірук.

Він переконаний: найдешевші кредити Україні дають міжнародні партнери – МВФ, Світовий банк, США та ЄС.

«МВФ дає нам найдешевші кредити з точки зору поточних коштів, які нам потрібні для забезпечення стабільності національної валюти. Світовий банк – кредити із найдешевшою ставкою на 15-30 років максимум під 3%. Їх можна використовувати саме на інфраструктурні зміни. США, окрім надання безповоротної фінансовою допомоги, частину якої потім використовуємо на закупівлю у них же озброєння, ще й надавали нам так звані гарантії», – розповів Кушнірук.

Він зазначив: Україна випускала облігації державної позики. Коли такі документи випускають в іноземній валюті, то йдеться про 7-10% річних, які держава повинна сплачувати. Коли ж нам давали гарантії США, Україна залучала кошти лише під 1,8% на 5 років.

«Громадяни не усвідомлюють: якщо б не було підтримки міжнародних партнерів, ми б гарантовано були у стані дефолту, мали б значно нижчий курс гривні до долара. У цьому випадку, зрозуміло, що був би значно вищий рівень інфляції», – підкреслив економіст.

До того ж, за його словами, паніка може суттєво вплинути на курс, «розганяючи» його в рази.

«Та для нас важливо зрозуміти, що співпраця із міжнародними партнерами є ключовою з точки зору наступних декількох років», – наголосив Кушнірук.

Натомість, за його словами, «один із кандидатів у президенти» обіцяє знизити тарифи вдвічі буквально через місяць після виборів. Якщо ж Україна справді піде на таке, це означатиме припинення співпраці з МВФ.

Як повідомлялось раніше, голова Ради НБУ Богдан Данилишин зазначав, що посилення гривні у лютому сталося внаслідок впливу низки зовнішніх і внутрішніх факторів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 11:01 :19