Новини » Політика 10 лютого, 2019, 14:30
Захід не повинен дозволити Росії забрати море навколо Криму, – американський генерал

Росія намагається анексувати Азовське море, а води поблизу півострова вважає своєю. Захід повинен реагувати на агресію РФ, адже в інакшому випадку це створить прецедент.

Про це розповів колишній командувач сухопутними силами США в Європі генерал-лейтенант Бен Ходжес в інтерв’ю «Голосу Америки».

«Загалом, якщо Захід, включаючи Туреччину – союзника НАТО – дозволить Росії незаконно претендувати на Крим (якщо так звані територіальні води навколо Криму будуть вважатися російськими), тоді фактична анексія Криму Росією буде сприйнята Заходом», – наголосив Ходжес.

Якщо Росії дозволять захопити чужі територіальні води, то це може не обмежиться лише проблемою українсько-російської кризи, а й створити небезпечний прецедент в інших місцях.

«Перше – це шкодить тому, що ми всі прагнемо робити, щоб підтримати Україну і підтримати міжнародне право і порядок. По-друге, можливо, навіть більш небезпечно, це створює прецедент. Є два або три місця в світі, де існують вузькі проходи, такі як Ормузька протока, Південнокитайське море, і кілька інших місць, де одна країна може отримати або повний контроль, або заблокувати доступ (іншій країні) до цих внутрішніх морів, тому це прецедент», – зазначив Ходжес.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 07:56 :25