Новини » Політика 10 лютого, 2019, 6:03
Якщо ПЦУ не буде в Криму, то РПЦ не повинно бути в Києві, – Муждабаєв
Заступник генерального директора кримськотатарського телеканалу ATR Айдер Муждабаєв
Заступник генерального директора кримськотатарського телеканалу ATR Айдер Муждабаєв

Держава Росія наказало архієпископу ПЦУ в Криму Клименту звільнити храм в Сімферополі. Це єдиний храм ПЦУ в Криму, таким чином парафій ПЦУ на окупованій території України залишиться нуль.

Про це написав Айдер Муждабаєв у своєму блозі на Українській правді.

Це акт прямої агресії, як з Кримом, Донбасом і Азовом. І тут не треба протестувати, це безглуздо, не треба висловлювати стурбованість. Відповідь держави Україна має бути спокійним, дзеркальним, законним і на державному рівні. Припис митрополиту Онуфрію, предстоятелю РПЦ в Україні, в якості відповіді в той же термін звільнити все займані цією церквою храми не окупованій території України, щоб представництво РПЦ в актуальною юрисдикції української держави також стало дорівнює нулю.

Тобто. Права іноземної церкви на використання приміщень храмів в Україні юридично припиняються, так як це іноземна держава позбавляє даних прав ПЦУ. Приходить поліція, опечатує двері – і нехай служать, де хочуть, це не наша справа. Все по закону. Чекаю такого демаршу від Верховної Ради. Якщо нам ставлять ультиматум, ми повинні на нього відповісти. Можливості для цього є.

Права ПЦУ на існування потрібно вміти не тільки декларувати, а й, якщо треба, відстоювати. Втрачати нам в даному випадку нічого, право на нашому боці, міра відповідна, не ми це починали, але принижувати себе не дамо.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 07:10 :29