Новини » Економіка 10 лютого, 2019, 7:23
У РФ пригрозили ЄС труднощами з газом, якщо вони будуть противитися «Північному потоку-2»
Північний Потік
Північний Потік

У МЗС РФ застерегли ЄС від протидії реалізації проекту «Північний потік – 2».

Про це заступник міністра закордонних справ Росії Олександр Панкін розповів в інтерв’ю РІА «Новости», – повідомляє DW.

Говорячи про проект «Північний потік – 2», Панкін заявив, що, якщо йому «будуть чинити перешкоди», щоб «змусити Росію качати газ через Україну на їхніх умовах, з їхніми тарифами, з невизначеністю в юридичних речах, напевно, цей номер не пройде».

Він вказав на можливі труднощі, які виникнуть у європейських споживачів в тому випадку, якщо одночасно РФ і Україна не зможуть домовитися щодо транзиту газу і «залишатимуться проблеми з «Північним потоком – 2».

При цьому він заявив, що Росія готова продовжувати транзит поставок газу в Європу через Україну

«Ми готові продовжувати український транзит, але на тих умовах, які потрібні нам», – заявив Панкін, висловивши припущення, що до наступних переговорів, після президентських виборів, позиція української сторони може змінитися.

До наступного раунду переговорів по транзиту в травні можуть відбутися «зміни в позиції», «певний інституційний розвиток, юридичний розвиток процесів» в Україні, припустив Панкін.

Нагадуємо:

Єврокомісія висунула пропозицію НАК «Нафтогаз України» та російському «Газпрому» щодо умов транзиту газу після 2019 року.

Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв заявив, що пропозиція – «це певна точка відліку», але деталі не розкрив.

«Газпром» заявив, що може зберегти транзит газу через Україну у розмірі 10-15 млрд кубометрів на рік, якщо українська сторона доведе економічну доцільність нового контракту.

Планується, що з кінця 2019 року газотранспортний коридор «Північний потік-2» буде транспортувати близько 55 млрд кубометрів російського газу щорічно з РФ через Балтійське море до Німеччини.

Противники проекту – Польща, країни Балтії, Україна та США – стверджують, що «Північний потік-2» збільшить залежність ЄС від «Газпрому», який вже поставляє близько третини обсягів газу в ЄС.

Країни Євросоюзу дійшли згоди з приводу регулювання проекту «Північний потік-2».

Однією з узгоджених пропозицій стало те, що відповідальність за газопроводи з третіми країнами, такими як Росія, лежить на країні, де газопровід вперше стикується з європейською мережею.

Таким чином, Берлін і Париж домовилися, що всі рішення по «Північному потоку-2» буде приймати Німеччина.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 13:30 :48