Новини » Спорт 10 лютого, 2019, 14:10
Тренер біатлоністок Прокунін: Провали дівчат – це провина тренерського складу
Старший тренер жіночої збірної України з біатлону Андрій Прокунін / biathlon.com.ua
Старший тренер жіночої збірної України з біатлону Андрій Прокунін / biathlon.com.ua

Старший тренер жіночої збірної України з біатлону Андрій Прокунін поділився враженнями про виступ в канадському Кенморі у жіночій естафеті біатлоністок, які провели більшу частину сезону на етапах Кубка IBU. А ще розповів про те, хто сьогодні побіжить у спринті – заключній гонці сьомого етапу Кубка світу сезону-18/19.

Про найближчий резерв: «Яну Бондар та Надію Бєлкіну важко назвати дівчатами, які тільки починають свій шлях в біатлонній кар’єрі. Просто всі привчили їх, що з них питають в другу чергу. Наше завдання як тренерів пояснити їм, що за ті результати, які вони показують, з них вже потрібно питати по повній програмі. І з них, і з нас. Все одно ми працюємо разом, тож будь-які невдачі спортсменок – це наші невдачі. Ми їх сприймаємо дуже важко. Самі розумієте, як негатив позначається на всьому».

Про виступ в естафеті: «Юлія Журавок провела дуже хороший етап – на четвірочку. Трохи не вистачило на фініші, якби вона витримала швидкість...Технічні помилки з проходження траси на останньому колі в неї були через втому. Якби вона все зробила правильно, то можна було б їй поставити найвищий бал. Це об’єктивно її рівень на даний час і навряд чи вона могла би пробігти краще».

Про Надію Бєлкіну і Яну Бондар: «Стосовно Надії Бєлкіної та Яни Бондар, то тут ситуація приблизно однакова. Дівчата з самого початку виявилися не готові боротися з таким стресом та психологічним тиском, через те, що від них вже тут і зараз вимагають результату. І це проявилося не у функціональному стані, а в якості роботи на вогневих рубежах. І навіть справа не в тому, що вони пішли на штрафні кола, а в поганій роботі. Підкреслюю: вони дуже погано відпрацювали. Вони мали зробити те, що вони вміють і роблять на тренуваннях. Результат був би зовсім іншим!.

Про Олену Підгрушну: «В Олени зранку піднялась температура, потім опустилась, потім було бажання її перезаявити одразу. Але в підсумку вирішили, що Олена все ж зобов’язана бігти. В будь-якому стані вона пробігла би краще Яни. Ми все чудово це розуміємо. І вже десь приблизно за годину після того, як Яна провела тренування, вирішили ставити її. Як то кажуть, з того що маємо, обрали варіант з найменшою шкодою для команди».

Про спринтерську гонку: «Ми заявили Олену Підгрушну. Будемо дивитися на стан Марії Кручової. Якщо вона буде готова бігти, тоді замінимо Олену на неї. Таке рішення спрямоване це на те, щоб дати Марії зрозуміти, що треба готуватися, проте, можливо, побіжить Олена. Зрозуміло, 99%, що Олена стартувати не буде».

Про психологічний стан: «Всі інші дівчата готові. Психологічно пригнічені, але намагаємося привести їх у нормальний стан. Показати, що сезон на цьому не завершується. У всіх команд бувають спади. Тут, звичайно, треба сідати і аналізувати, чому так відбувається.

У нас же цьогоріч були три шляхи. У Анастасії Меркушиної окремий шлях, як і в Юлії Джими. Але команда в цілому не показує результатів. Тому треба сідати й розбиратися, де були допущені помилки. Минулого року щось не так зробили чи ще щось. Загалом це спільна праця, це ні в якому разі не вина спортсменів. У першу чергу це провина тренерського складу, який не зміг знайти спільного розуміння, що відбувається. Попереду ще півсезону – ми доволі оптимістично налаштовані з приводу чемпіонату Європи та чемпіонату світу. Готуємося й чекаємо на результати».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 02:22 :49