Новини » Політика 10 лютого, 2019, 21:13
Наслідки ухвали судді Каракашьяна: «праведний» гнів Мосійчука щодо Супрун відіб’ється на хворих

Суд досі не спромігся дати офіційне роз’яснення, як виконувати ухвалу про усунення Супрун – МОЗ заборонив Уляні Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я.

Наразі нікому підписати невідкладні документи, – повідомляє ТСН.

«Сьогодні приїхали кілька препаратів. Термін придатності цих препаратів – 27 днів. Ми їх поставляємо день в день, щоб використати. І зараз ми не можемо їх навіть розвести в регіони. Ці люди атакують не Уляну Супрун, а вони атакують пацієнтів України. Хворих людей», – переконана заступниця керівника Мінздорову Ольга Стефанишина.

На складах зберігаються, зокрема, стентові системи, які вживлюються в серце хворих пацієнтів. Тут цих виробів на сотні тисяч доларів. Працівники цього підприємства кажуть – зараз найгарячіша пора в році, вантажі ліків прибувають іноді по п’ять разів на день. Частина цих ліків та медичних виробів керівник МОЗ встигла розподілити між лікарнями ще до відсторонення, але решта вантажів, які прибули за останні кілька днів, без підписів в.о. міністра можуть лягти тут мертвим вантажем.

Активісти твердять про помсту великих фармакологічних компаній, які усунуті з ринку державних закупівель, а також про передвиборчий піар і зведення рахунків між політиками. У березні 2018 року Супрун звернулася із заявою в НАБУ і заявила про спробу підкупу. Їй пропонували квартиру за те, що вона допоможе з тендером на обладнання для однієї з лікарень. Тоді НАБУ влаштувало обшуки помічника Олега Ляшка і мера Вишневого Київської області.

І ось тепер – позов радикала Ігоря Мосійчука до Супрун. Депутат звертається до суду по захист його нібито порушених прав на охорону здоров’я та лікування. Ці права, згідно до позову, Уляна Супрун порушує самим фактом свого перебування на посаді, бо в законі не передбачено жодних виконувачів обов’язків, а парламент за кандидатуру Супрун не голосував. Та і взагалі, з відкритих джерел в інтернеті депутат Мосійчук дізнався – Уляна Супрун може мати подвійне громадянство. Але що з переліченого вище перешкоджає праву на лікування Мосійчука.

«В мене є доказова база, яку я буду доводити в суді 15 лютого і не хотів би про це говорити для того, щоб не давати можливість юристам для захисту її в суді», – сказав політик.

В принципі порушити права на медичне обслуговування народного депутата важко, адже їх лікують у спеціальній відомчій лікарні Феофанія – разом з міністрами та чиновниками високого рівня. Картата ковдра Насірова була позичена саме у Феофанії. Ця лікарня підпорядковується Державному управлінню справами, а не Міністерству охорони здоров’я.

В ухвалі суддя Каракашьян постановив, що вважає «достатнім та допустимим способом забезпечення позову до кінця розгляду справи по суті заборонити Супрун вчиняти будь-які дії, спрямовані на реалізацію повноважень міністра охорони здоров’я». Після хвилі громадського обурення та політичних заяв високих чиновників на захист Супрун – суд спробував пом’якшити конфлікт і опублікував роз’яснення – мовляв лише хотіли заборонити їй ходити на засідання Кабінету міністрів та приймати політичні рішення стосовно роботи міністерства.

«Окружний адмінсуд став інструментом влади для впливу на певні цілі. Найбільший вплив на цей суд зберігається за людьми, які пов’язані з Банковою», – зазначив Роман Маселко, член Громадської ради доброчесності.

Саме цей суд вирішив, що медичний виш не має права очолювати ніхто, крім Катерини Амосової, яку звільнив МОЗ після визнання роботи незадовільною. І саме тут нещодавно поновили на посаді Романа Насірова, якого звинувачували в збитках держави на суму в два мільярди гривень. Суд змусив Кабмін виплатити йому заробітну плату – за всі місяці, коли той не міг виконувати власні обов’язки. Гроші на це судді взяли з державного бюджету. До цього саме цей суд масово повертав роботу звільнених після атестації міліціонерам, ще трохи раніше – забороняв Майдан та давав пряму вказівку тим самим міліціонерам цей майдан розганяти. Всі зітхнули з полегшенням, коли під час судової реформи цей суд потрапив у перелік органів, які мають ліквідувати.

«Уже навіть був проект рішення Вищої ради правосуддя про погодження такої ліквідації. Вже був проект указу президента про таку ліквідацію. Але за два дні до його фактичного підписання президентом чомусь цей суд випав з цього переліку», – нагадав Маселко.

Суддя Каракашьян колись в складі трійки розглядав справу Романа Насірова і не помітив лист з Посольства Великої Британії, де чітко вказано, що Насіров має громадянство цієї країни.

Фігура Уляни Супрун сьогодні – лакмусовий папірець для України. Держсистема намагається її позбутися, а громадський сектор відстояти. Сама Супрун пояснює це так: «Зміни в охороні здоров’я зараз – найлюдяніші та найвідчутніші за всі часи незалежності і без перебільшення за останні 100 років. Вони загрожують не лише тим, хто крав гроші на ліки. Вони загрожують і тим, хто краде на будівництві доріг, на вивезенні та переробці сміття, на митниці, на оборонних замовленнях. Вони загрожують навіть Росії, де існування потворного режиму «червоної демократії» не можливо за умови вільної України. Адже свобода – більш заразна, ніж кір. І від свободи немає щеплень».

У мережах люди пишуть – саме вона – перший міністр, який дійсно щось зробив. Принаймні 26 мільйонів українців підписали декларації з власними сімейними лікарями. І медична реформа поволі набирає конкретних позитивних рис, тому протидія зростає.

«У нас великі плани. Ми маємо реформувати вторинну, третинну ланку медицини. Це найболючіша реформа буде. І звісно реваншисти, які хочуть повернути старі схеми, не хочуть далі розвивати систему охорони здоров’я, роблять все можливе і неможливе, щоб ми припинили свою роботу», – вважає Ольга Стефанишина, заступник міністра охорони здоров’я.

Слід зазначити, що дім судді Каракашьяна знаходиться досить далеко від Києва в мальовничому селі на березі озера. Навколо – мало не руїни старих хат, але із супутниковими антенами.

«У декларації в нього ще є квартира в Києві крім цього будинку. Тут дві великі земельні ділянки, одна з яких належить йому, друга – його матері», – розповіла активістка Автомайдану Катерина Бутко.

У декларації цей дім значиться, як незавершене будівництво. Останнім часом це звичайна хитрість чиновників, які не хочуть світити свої статки, бо так зване незавершене будівництво обладнане відеокамерами та високим парканом – поки що з одного боку. Можливо, саме паркан тут суддя і не добудував.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 07:16 :48