Новини » Суспільство 10 лютого, 2019, 22:48
Автор фільму «Містер Джонс» вважає, що тема Голодомору актуальна і зараз

Теми, яких торкаються у фільмі основного конкурсу Берлінале «Містер Джонс» про Голодомор в Україні в 1930-х роках, актуальні і сьогодні.

Так вважає режисер картини Агнєшка Холланд, – повідомляє ua.interfax.

«Це складний фільм для екранізації. Коли я прочитала сценарій, мене вразила його актуальність, подача матеріалу, сюжет і сама тема. Голодомор – один з найжахливіших злочинів людства в XX столітті, створених людьми або режимом, якщо хочете. Для мене робота над проектом була моральним обов’язком і відповідальністю», – сказала вона на прес-конференції в неділю.

Вона підкреслила, що картина також ставить питання, що для сучасної людини означають медіа. «А також який порядок у медіа, що ми можемо сказати про фейк-новини або пропаганду, яку легко поширювати в розділеному світі. Я вважаю, що без вільних медіа не може бути демократії», – сказала Холланд.

Польська картина «Містер Джонс», яка увійшла до основного конкурсу Берлінале, знята в копродукції з Великобританією і Україною, заснована на реальній історії. У центрі сюжету – валлійський журналіст Гарет Джонс, який приїжджає в СРСР у 1930-ті роки, щоб взяти інтерв’ю у Йосипа Сталіна. Згодом він їде на південь країни і стає свідком Голодомору. Пізніше, незважаючи на загрозу власному життю, Джонс пише статтю про жахи, свідком яких він став.

Водночас, письменник Джордж Оруел, надихнувшись історією журналіста, починає роботу над повістю «Скотний двір».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 09:04 :32