Новини » Світ 9 лютого, 2019, 20:10
Новий скандал довкола шпигунів Китаю: Пекін шокований звинуваченнями Литви

Китайське посольство у Вільнюсі заявило, що оприлюднений у вівторок звіт і коментарі керівництва розвідувальних відомств Литви його «шокували і здивували». «Ми висловлюємо рішучу невдоволення і тверде незгоду з цими необґрунтованими звинуваченнями. Китай поважає суверенітет і національну безпеку Литви, а також не втручається у її внутрішні справи», – йдеться в коментарі посольства, надісланому новинному агентству BNS.

Про це повідомляє Delfi.

Посольство запевнило, що Китай не представляє ніякої загрози для безпеки Литви.

«Абсурдно і смішно, що служби розвідки і безпеки Литви покладаються на домисли і припущення, створюючи необґрунтовані спотворення і зводячи наклеп на звичайні функції представництва, новинного агентства, установ культури, комерційних підприємств і працівників, зв’язок і комерційну діяльність», – йдеться в коментарі.

«Висновок про так звану» загрозу китайської розвідки «дуже непрофесійний, необ’єктивний і безвідповідальний», – зазначено в заяві.

На думку посольства, китайські компанії, що працюють в Литві «мають на меті взаємовигідне співробітництво, дотримуються усіх місцевих законів і корисні місцевому населенню».

«Китай рішуче заперечує проти чуток і використання безпідставних приводів, що з міркувань безпеки і при відсутності переконливих доказів шкодить законному бізнесу підприємств», – стверджує посольство.

Як зазначає диппредставництво, Китай розраховує на «чесні, відкриті і прозорі умови для інвестицій, діяльності та співпраці китайських підприємств в Литві без будь-яких обмежувальних заходів і дискримінаційної діяльності щодо конкретних компаній».

Литовська розвідка у вівторок попередила, що в країні все активніше діють китайські служби розвідки та безпеки. Литовські спецслужби вперше назвали шпигунство Китаю загрозою національній безпеці Литви. Щорічний звіт оприлюднили два литовські відомства – Департамент держбезпеки (ДДБ) і Другий департамент оперативних служб при Міністерстві оборони.

«Ризик від розвідслужб Китаю досяг тієї межі, коли про нього має бути поінформоване і наше суспільство», – заявив у вівторок журналістам у Сеймі Литви директор ДДБ Дарюс Яунішкіс.

Він підтвердив, що були зафіксовані конкретні випадки розвідки. За словами глави ДДБ, Китай у Литві цікавлять переважно сфери транспорту і комунікацій і енергетики. Д. Яунішкіс і глава військової розвідки Рямігіюс Бальтренас на прес-конференції також пообіцяли найближчим часом представити висновки про ризики, з якими пов’язані зв’язку китайського телекомунікаційного гіганта Huawei з розвідкою Китаю. У відповіді Посольства Китаю Huawei не згадується.

Нагадаємо, нещодавно вибухнув скандал довкола китайських шпигунів у Польщі, де також фігурує компанія Huawei. Раніше також США та Канада звинувачували у промисловому шпигунстві Huawei.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 22:43 :58