За наказом Путіна Януковича на території РФ охоронятимуть, – Кремль

Віктор Янукович. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Засуджений за державну зраду екс-президент України Віктор Янукович користується в Росії державною охороною за наказом президента РФ Володимира Путіна.

Про це заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, пише Інтерфакс-Росія, інформує Українська правда.

Відзначається, що на питання журналістів, чи охороняється в РФ Янукович, Пєсков сказав: «Згідно з указом президента РФ він охороняється».

«Державна охорона надається за рішенням глави держави», – заявив Пєсков.

На питання, чи є указ Путіна про надання Януковичу охорони, Пєсков сказав: «Так, указ був, коли Янукович в’їхав у РФ як глава держави».

Пєсков не сказав, яка саме структура охороняє Януковича. «Цього я вам точно сказати не можу, адже сам не знаю. Та він охороняється, у нього є державна охорона», – зазначив Пєсков.

Щодо юридичного статусу Януковича, то Пєсков сказав, що він «в’їхав в РФ як чинний президент після того, як в цій країні відбулося силове захоплення влади».

За словами Пєскова, Янукович в’їхав в РФ як президент і нині знаходиться в РФ. Проте зараз він не є президентом України, а у нього «немає ніякого особливого або спеціального статусу».

Раніше Пєсков заявив, що у Росії немає жодних претензій до Януковича, який вже майже п’ять років переховується в РФ від українського правосуддя.

Однак прес-секретар російського президента обіцяв дізнатися про статус, з яким Янукович перебуває на території Росії.Loading...