Новини » Політика 2437 Читать эту новость на русском

Вибори Президента-2019: усе про останніх зареєстрованих кандидатів

Вибори Президента-2019: усе про останніх зареєстрованих кандидатів
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Список кандидатів на пост Президента України сформований – 8 лютого ЦВК завершила процес реєстрації. Отож, за президентську булаву позмагається 44 претенденти. І з них 20 – само висуванці, а 24 – балотуються від політичних партій. 40 кандидатів є чоловіками і лише четверо – жінки.

Інформагенція ZIK уже писала про 13 перших зареєстрованих кандидатів і про 13 наступних. Тепер уважніше придивимося до 18 нових кандидатів, зареєстрованих в останній тиждень.
 

Микола Габер, самовисуванець, помічник-консультант народного депутата України, член політичної партії «Патріотична партія України», проживає в Києві

Микола Габер. Фото: Синиця Олександр/УНІАН
Микола Габер. Фото: Синиця Олександр/УНІАН

Український політик болгарського походження. Із 1998 по 2002 – народний депутат України ІІІ скликання, обраний за списками ПСПУ. На час виборів працював в Інституті зоології НАНУ, був головний редактор газети «Оболонь».

У 1999 році балотувався у Президенти, а в 2006 – висувався у народні депутати від Блоку «Патріоти України».
 

Юрій Деревянко, висунутий партією «Воля», народний депутат, проживає в Києві

Юрій Дерев’янко. Фото: УНІАН
Юрій Дерев’янко. Фото: УНІАН

Його прихід в політику був пов’язаний з Анатолієм Кінахом, керівником Українського союзу промисловців і підприємців. У 2005-у Кінах запросив ряд молодих підприємців, зокрема Дерев’янка, приєднатися до організації.

У 2012 році був обраний до Верховної Ради по мажоритарному округу №87 (Івано-Франківська область).

На позачергові парламентські вибори 2014 року, партія «Воля», одним із лідерів якої був Юрій Дерев’янко, вирішила йти з партією «Самопоміч». Сам Дерев’янко балотувався у тому ж 87-у окрузі і знову там переміг.

У квітні 2017 року «Воля» об’єдналася з політичною силою Міхеїла Саакашвілі «Рух нових сил».

Однак уже 24 грудня 2018 Юрій Дерев’янко заявив про вихід із політичного партнерства з Саакашвілі.
 

Роман Безсмертний, самовисуванець, доцент кафедри міжнародних відносин Київського національного університету культури і мистецтв, безпартійний, проживає в Києві

Роман Безсмертний. Фото: Косарєв Олександр/УНІАН
Роман Безсмертний. Фото: Косарєв Олександр/УНІАН

Нардеп ІІ, ІІІ, IV та V скликань.

Вперше народним депутатом став у 1994, отримавши перемогу на мажоритарному окрузі № 220 у Макарівському районі Київщини. На виборах його висунула Українська республіканська партія.

У 1997 році був призначений постійним представником президента Кучми у ВРУ. Перебував на цій посаді п’ять років – до квітня 2002 р.

На парламентських виборах у квітні 2002 р. пройшов у Верховну Раду IV скликання від блоку «Наша Україна» (№ 23 у списку). На той час був безпартійним. З травня 2002 р. – член фракції «Наша Україна».

Під час президентських виборів 2004 р. – керівник виборчого штабу кандидата в президенти Віктора Ющенка.

2005 – віце-прем’єр-міністр України з питань адміністративно-територіальної реформи.

2007-2008 – заступник глави Секретаріату Президента України.

Із лютого 2010 р. по червень 2011 – посол України в Білорусі.

У січні 2019 Роман Безсмертний виступив ініціатором нової партії – «РУХ +380».
 

Віктор Бондар, висунутий політичною партією «Відродження», проживає в смт Гостомель міста Ірпінь Київської області

Віктор Бондар. Фото УНІАН
Віктор Бондар. Фото УНІАН

Заступник голови Секретаріату Президента (2006-2007), голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації (2007-2010), депутат Верховної Ради України (з 2012). Голова політичної партії «Відродження» та однойменної депутатської групи.

З липня 2008 по квітень 2009 року – заступник лідера партії Віктора Балоги «Єдиний центр». Однак з згодом з партії вийшов.

У 2012 році Бондар брав участь у парламентських виборах як безпартійний самовисуванець – у мажоритарному виборчому окрузі № 191 (Хмельницька область). Виграв вибори, а у Верховній Раді разом з іншими самовисуванцями Хмельниччини вступив у фракцію Партії регіонів, при цьому публічно відмовившись вступати до лав самої ПР.

На виборах Віктор Бондар знову переміг у тому окрузі. У Верховній Раді вступив до депутатської групи «Воля Народу». А з вересня 2017 очолив депутатську групу «Партія «Відродження».
 

Сергій Носенко, самовисуванець, старший керуючий директор ТОВ «Інтернешнл Інвестмент Партнерс Україна», безпартійний, проживає в Києві

Сергій Носенко. Фото: ngorozvytok.com.ua
Сергій Носенко. Фото: ngorozvytok.com.ua

Брав участь у виборах 2016 року, однак тоді до парламенту він не пройшов.

Судячи з його декларації, за 2017-й Носенко заробив 7,5 мільйона гривень, на рахунках у нього було 246,7 тисячі гривень, 191 євро та 917 доларів, готівкою – 50 тисяч доларів, 40 тисяч євро та 1 мільйон гривень.
 

Віктор Кривенко від політичної партії «Народний рух України», народний депутат, проживає в смт Курилівка Петриківського району Дніпропетровської області

Віктор Кривенко. Фото: Косарєв Олександр/УНІАН
Віктор Кривенко. Фото: Косарєв Олександр/УНІАН

Працював на «Південному машинобудівному заводі ім. О. М. Макарова» у Дніпрі, з 2005 по 2009 – заступником генерального директора з розвитку та інновацій.

У 2009-2010 – заступник генерального директора Національного космічного агентства України.

У подальших роках був радником гендиректора «Укрспецекспорт», потім Державного концерну «Укроборонпром», потім – міністра економічного розвитку і торгівлі України.

З лютого 2014 є головою Координаційної ради ДП «Національні інноваційні проекти», З березня 2014 – радник на громадських засадах міністра фінансів України.

З листопада 2014 – народний депутат України, обраний за списком партії «Самопоміч». Однак був виключений з фракції «Самопоміч» 31 серпня 2015 року за підтримку проекту закону щодо децентралізації. 31 березня 2016 Кривенко приєднався до фракції БПП

28 травня 2017 став головою політичної партії «Народний Рух України».
 

Сергій Кривонос, висунула політична партія «Воїни АТО», перший заступник командувача Сили спеціальних операцій Збройних Сил України, проживає в Києві

Сергій Кривонос. Фото: facebook.com/Воїни_АТО
Сергій Кривонос. Фото: facebook.com/Воїни_АТО

Полковник Збройних сил України. Був на керівних посадах в командуванні сухопутних та аеромобільних військ. Брав участь у багатьох міжнародних навчаннях.

У 2014 особисто командував обороною Краматорського аеродрому.

7 жовтня 2014-го призначений начальником Управління спеціальних операцій Генерального штабу.

5 січня 2016 року наказом міністра оборони України призначений першим заступником командувача Сил спеціальних операцій ЗС України.

У Командуванні Сил спеціальних операцій ЗС України заявили, що участь у виборчій кампанії полковника Кривоноса жодним чином не пов’язана з діяльністю Сил спеціальних операцій та Збройних сил України загалом.
 

Руслан Ригованов, самовисуванець, в. о. керівника Державного підприємства «Севастопольський морський рибний порт», безпартійний, проживає в Горлівці Донецької області

Руслан Ригованов. Фото: espreso.tv
Руслан Ригованов. Фото: espreso.tv

Народився у місті Горлівк, закінчив Московський технологічний університет за спеціальністю менеджмент.

Руслан Ригованов є засновником громадської організації Платформа соціально-гуманітарних ініціатив та інновацій «Єдиний координаційний центр». У 2014-2015 роках був помічником народного депутата Наталії Веселової (фракція «Самопоміч»).
 

Юрій Володимирович Тимошенко, самовисуванець, народний депутат, безпартійний, проживає в Коломиї Івано-Франківської області

Юрій Тимошенко. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН
Юрій Тимошенко. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

Брав активну участь в історичних подіях національно-визвольної боротьби на Прикарпатті з червня 1989 року, в складі «Української Гельсінської спілки», співзасновник товариства «Меморіал» у 1989 році в Коломиї та учасник його розкопок, член Коломийської станиці братства вояків ОУН-УПА.

Із травня 2014 року – гвардієць Першого батальйону оперативного призначення імені генерала Кульчицького Національної гвардії.

Через рішення балотуватися у президенти Юрія Тимошенка виключили з фракції «Народний фронт».
 

Андрій Новак висунутий політичною партією «Патріот», тимчасово не працює, проживає в Коломиї Івано-Франківської області

Андрій Новак. Фото: Синиця Олександр/УНІАН
Андрій Новак. Фото: Синиця Олександр/УНІАН

Український економіст, політолог, громадський діяч; автор книги «Як підняти українську економіку». Кандидат економічних наук.

Освіту здобув у Європейському університеті у Києві. В 1993 року закінчив канадську бізнес-школу Університету Західного Онтаріо (англ. University of Western Ontario business school), одночасно брав участь у програмі «Вчись працюючи».

1997–2001 роки – навчався в аспірантурі Науково-дослідного фінансового інституту при Міністерстві фінансів України. Захистив дисертацію на тему «Взаємозв’язок податково-бюджетних та грошово-кредитних важелів у політиці економічного зростання України» в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

У 2002 році балотувався у народні депутати України як позапартійний самовисунець (виборчий округ № 87).

У 2002 рік – начальник фінансового управління Державного підприємства МО України «Укроборонпостачальник».

У 2010 році Андрій Новак став головою Комітету економістів України, у 2011 році обраний проректором Європейського університету.
 

Василь Журавльов, висунутий політичною партією «Стабільність», голова громадської організації «Федерація футболу м. Маріуполя», проживає в смт Старий Крим міста Маріуполя Донецької області

Василь Журавльов. Фото з соцмереж
Василь Журавльов. Фото з соцмереж

У засобах масової інформації найбільше згадок про Журавльова пов’язані з його гучними заявами з критикою на адресу голови Федерації футболу України Григорія Суркіса, якого він звинувачував в незаконному потраплянні до виконкому УЄФА.
 

Петро Порошенко, самовисуванець, Президент України, безпартійний, проживає в Києві

Президент України Петро Порошенко. Фото: president.gov.ua/Михайло Марків
Петро Порошенко. Фото: president.gov.ua/Михайло Марків

У минулому народний депутат III, IV, V та VII скликань, працював міністром закордонних справ (2009-2010), міністром економічного розвитку та торгівлі (березень-грудень 2012), членом Ради НБУ (2007-2014).

Підприємець, власник кондитерської корпорації «Рошен», кількох автомобільних і автобусних заводів, інформаційного П’ятого каналу та ін. Згідно з рейтингом журналу «Фокус», статки Порошенка у 2016 році оцінювались у $ 589 млн.

У 1998 року Порошенко став членом партії СДПУ(о), на початку 2000 залишив цю партію і створив фракцію «Солідарність», згодом – однойменну партію. Остання восени того року ввійшла до Партії регіонального відродження «Трудова солідарність України» (згодом – Партія регіонів). Порошенко став співголовою утвореної партії, у березні 2001 року – заступником голови, а через півроку залишив партію.

У 2001 партія «Солідарність» увійшла у виборчий блок Ющенка «Наша Україна», а Порошенко став керівником виборчого штабу. За списком «Нашої України» Порошенко у 2002 і 2006 роках обирався народним депутатом.

8 лютого 2005 призначений на посаду секретаря РНБО. 5 вересня 2005 року після висунення проти нього звинувачень з боку колишнього держсекретаря Зінченка подав заяву про відставку. Тоді Зінченко звинуватив Порошенка в корупції та вимагав від нього відокремлення бізнесу від влади. Проти Порошенка відкрили кримінальну справу, але потім її закрили.

Із 22 лютого 2007 Порошенко – голова Ради НБУ. З жовтня 2009 до березня 2010 – міністр закордонних справ. У березні-грудні 2012 – міністр економічного розвитку і торгівлі України.

На парламентських виборах у 2012 році йшов самовисуванцем в окрузі № 12 (Вінницька область).

На президентських виборах 2014 року отримав 54,7 % голосів, перемігши в першому турі.
 

Юрій Кармазін, cамовисуванець, президент Інституту права і суспільства, член політичної партії «Партія захисників України», проживає в Києві

Юрій Кармазін. Фото: Борисовський Євген/УНІАН
Юрій Кармазін. Фото: Борисовський Євген/УНІАН

Народний депутат ІІ, ІІІ, ІV та VІ скликань. На час першого обрання працював суддею Одеського обласного суду.,

На виборах 2002 року прошов до Ради за списком «Нашої України».

На виборах 2006 року балотувався у народні депутати України від «Блоку Юрія Кармазіна», але до парламенту не потрапив (блок набрав 0,65 % голосів виборців).

Також того року Кармазін був кандидатом на посаду міського голови Києва, посівши у результаті четверте місце із 5,45 % голосів виборців.

Був народний депутатом VІ скликання від Блоку «Наша Україна – Народна Самооборона».

У виборах до парламенту 2012 участі не брав, оскільки ЦВК відмовила йому у реєстрації.

У травні 2018 року Юрій Кармазін став «гетьманом козацтва всієї України».
 

Юлія Литвиненко, cамовисуванець, тимчасово не працює, безпартійна, проживає в Києві

Юлія Литвиненко. Фото: kievvlast.com.ua
Юлія Литвиненко. Фото: kievvlast.com.ua

Українська телеведуча та політик, у минулому генеральний продюсер радіостанції «Радіо «Вести»«.

Працювала на телебаченні з 20-ти років, вела програми на різних центральних каналах.

Із 14 травня 2018 року – ведуча програми «Підсумки» на каналі «Прямий».
 

Олександр Ващенко, cамовисуванець, голова правління громадської організації «Влада народу», безпартійний, проживає в Києві

Олександр Ващенко. Фото: facebook.com/alexander.vashchenko
Олександр Ващенко. Фото: facebook.com/alexander.vashchenko

24 грудня 2005 року в Києві відбувся міжпартійний з’їзд виборчого блоку «Влада народу», до складу якого увійшли Всеукраїнська партія духовності і патріотизму на чолі з Анатолієм Шевченком, Партія захисту пенсіонерів на чолі з Олександром Остапенко, а також Всеукраїнська Чорнобильська Народна партія «За добробут та соцiальній захист народу». Олександр Ващенко тоді був обраний лідером цього політичного блоку.
 

Володимир Петров, cамовисуванець, продюсер ТОВ «Люмпен Продакшн», безпартійний, проживає в Києві

Володимир Петров. Фото: kiev.vgorode.ua
Володимир Петров. Фото: kiev.vgorode.ua

Петров – політтехнолог, якого підозрюють в організації секс-скандалу за участю чоловіка заступника Держбюро розслідувань України Ольги Варченко Олександра.

7 листопада 2018 року Наталія Бурейко, яка назвала себе студенткою, повідомила у Facebook про погрози й домагання з боку нібито заступника голови департаменту захисту Національної економіки поліції України Олександра Варченко. Чоловік нібито погрожував їй у соцмережі Tinder. Сам Варченко заявив, що це «провокація».

У цій справі обшукали політтехнолога Володимира Петрова і блогера Олександра Барабошко. Пізніше їм обрали запобіжного заходу.
 

Дмитро Гнап, висунутий політичною партією «Сила людей», фізична особа – підприємець, проживає в селі Софіївська Борщагівка Києво-Святошинського району Київської області

Дмитро Гнап. Фото: Соколовська Інна/УНІАН
Дмитро Гнап. Фото: Соколовська Інна/УНІАН

Український журналіст, телеведучий Першого національного телеканалу, громадський активіст.

На місцевих виборах 2006 року у Донецькій області був у першій десятці в списку «Нашої України».

У 2012 році заснував агенцію журналістських розслідувань «Слідство.інфо».

У 2013-2018 роках – керівник проекту «Слідство.інфо» на «Громадському ТБ».

У червні 2018 року оголосив, що йде в політику

20 січня 2019 року на з’їзді партії «Сила Людей» у м. Києві, за результатами праймеріз, Дмитра Гнапа обрали для участі в президентських виборах.

У лютому 2019 року опинився в центрі скандалу, пов’язаного з грошима, які його журналістський проект «Слідство.Інфо» отримав у вигляді премії у 2015 році й пообіцяв віддати на потреби армії.
 

Олександр Соловйов, висунутий політичною партією «Розумна сила», заступник директора ТОВ юридична компанія «ФЕБ», проживає в Києві

Олександр Соловйов. Фото: rozumna-sila.org
Олександр Соловйов. Фото: rozumna-sila.org

Упродовж 2005-2010 років працював в управлінні податкової міліції Державної податкової інспекції в Донецькій області.

Потім переїхав до Києва і почав працювати у Міністерстві внутрішніх справ – у Департаменті фінансової та економічної безпеки МВС України, був начальником цього департаменту.

Продовжив цю роботу в департаменті кримінальної поліції МВС України, в якому пропрацював до січня 2012 року, а далі – у Державній службі по боротьбі з економічними злочинами МВС України. В 2012–2015 рр. працював заступником начальника управління оперативних розробок – начальником відділу протидії організованим формам злочинності у сфері економіки Державної служби по боротьбі з економічними злочинами МВС України.

У листопаді 2015 року був підвищений до посади заступника начальника управління – начальника відділу Департаменту захисту економіки Національної поліції України. У 2015 році звільнився за власним бажанням. Має звання полковника міліції.
 

Підготувала Тетяна Штифурко,
ІА ZIK

загрузка...
загрузка...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...