Новини » Київ Читать эту новость на русском

У центрі дитячої нейрохірургії здійснено близько 300 операцій за допомоги сучасної техніки, – Поворозник

Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник. Фото: kyivcity.gov.ua

Із 2018 року у Київському міському центрі дитячої нейрохірургії здійснено близько 300 оперативних втручань з використанням мікрохірургічної техніки. Операції проводили дітям, у яких виявили патологічні процеси головного та спинного мозку.

Про це заявив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник під час робочого візиту до медичного закладу, повідомляє Офіційний портал Києва.

За словами Поворозника, Центр було створено у 2010 році для покращення надання нейрохірургічної допомоги, розширення її спектру при різних невідкладних станах у дітей та забезпечення надання планової нейрохірургічної допомоги з метою попередження та зменшення ускладнень як у ранньому, так й у віддаленому періодах захворювань ЦНС. За рік до Центру звертається близько 11 тис. пацієнтів.

«Минулого року у Центрі для оперативних втручань почали використовувати сучасний операційний мікроскоп, який придбано за бюджетні кошти. Це дороговартісне обладнання коштує понад 15 млн грн. Завдяки йому лікарі можуть проводити операції новонародженим із вродженими вадами розвитку та дітям із захворюваннями і травмами головного та спинного мозку. Особливо ефективне використання мікроскопу при онкологічних процесах нервової системи», – зазначив Микола Поворозник.

Він розповів, що наразі лікарі повністю оволоділи новою технікою виконання оперативних втручань.

«Сучасне обладнання і майстерність лікарів дозволили значно покращили результати оперативних втручань та зменшити кількість ускладнень май же на 80%. Одне з таких ускладнень – це крововтрата. Окрім того, мікротехніка дозволяє зменшити травмування здорових ділянок мозку, що, у свою чергу, дає можливість уникнути тяжких неврологічних розладів після операцій. При виявленні судинних патологій у дітей, виконання операцій без застосування мікроскопу неможливе, як і перевезення таких пацієнтів в інші установи», – пояснив Микола Поворозник.

Перший заступник голови КМДА підкреслив, що нейрохірургія – найбільш складна медична спеціальність. А враховуючи те, що хірургічні втручання проводяться на центральній та периферичній нервовій системі та потребують наявності спеціалізованого обладнання, придбання такого мікроскопу дало можливість надавати нейрохірургічну допомогу згідно зі світовими стандартами.

Окрім цього Микола Поворозник наголосив, що аналогічного обладнання в Україні немає.

Нагадаємо, міський голова Києва Віталій Кличко повідомив, що навесні в столиці почнуть будувати нову сучасну лікарню.Loading...