Новини » Світ 8 лютого, 2019, 10:07
Туск після зустрічі з прем’єркою Румунії: Судді, а не політики, вирішують, хто винен
Президент Європейської ради Дональд Туск. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Президент Європейської ради Дональд Туск. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Через день після того, як Дональд Туск своїми коментарями розлютив прихильників Brexit, президент Європейської ради засудив зусилля уряду Румунії з прийняття законів, які, на думку опонентів, підривають верховенство права.

«Можливо, я старомодний, але я досі вірю, що судді, а не політики, вирішують, хто винен і хто невинен», – написав Туск у своєму Twitter у четвер, після зустрічі з прем’єр-міністром Румунії Віорікою Денчіле.

Зауваження Туска, схоже, були націлені на запланований румунською владою надзвичайний декрет, який має на меті дати деяким особам, зокрема політикам, право на повторний розгляд своєї справи у зв’язку з суперечками щодо того, як були призначені 2014 року судді Вищого апеляційного суду країни.

Критики звинувачують правлячих соціал-демократів (PSD) у спробах проштовхнути правові зміни, які послаблюють незалежність судової влади, та допомогти політикам, звинуваченим у корупції, зокрема вищих посадових осіб PSD, таких як голова партії Лівіу Драгня.

Денчіле раніше звинуватила західноєвропейських лідерів у подвійних стандартах через критику її країни за корупцію та придушення антиурядових протестів, – передає «Європейська правда».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 12:31 :35