Новини » Суспільство 8 лютого, 2019, 14:30
Ситник: Вироки суду у справах НАБУ та САП повернуть державі щонайменше 9 мільярдів гривень
ZIK
ZIK

Якщо проаналізувати, сьогодні щонайменше 9 мільярдів гривень можуть бути повернуті державі після винесення вироків у справах НАБУ і САП. Втім, на жаль, у зв’язку з тим, що справи у судах не розглядаються, ці гроші поки що є недієвим активом.

Про це під час звіту щодо роботи НАБУ за останні півроку, який транслював телеканал ZIK, розповів очільник Антикорупційного бюро Артем Ситник.

Він підкреслив, що найбільш дієвим інструментом щодо відшкодування завданих збитків у корупційних справах є вирок суду.

«Якщо проаналізувати, сьогодні щонайменше 9 мільярдів гривень можуть бути повернуті державі після винесення вироків у справах НАБУ і САП. Велика сума, великий резерв, але, на жаль, у зв’язку з тим, що справи у судах не розглядаються, ці гроші поки що є недієвим активом», – наголосив антикорупціонер.

Він висловив сподівання, що коли Вищий антикорупційний суд розпочне свою роботу, цю ситуацію буде виправлено.

«Єдина можливість на цій стадії відшкодувати збитки – це добровільні дії підозрюваних у справах . Загалом у 2018 році у ході розслідувань було добровільно повернуто 200 мільйонів гривень, але це капля в морі з того, що ми могли б зробити, якби належним чином здійснювався судовий розгляд справ», – переконаний Артем Ситник.

Окремо він зауважив, що у НАБУ є повноваження подавати позови до суду про визнання угод недійсними.

«Через господарські суди загалом ми домоглися визнання недійсними угод на загальну суму понад 4,5 мільярди гривень. Зараз, коли організатори корупційних схем відчули на собі негативні наслідки цього повноваження, є звернення до Конституційного суду, щоб визнати його неконституційним. Сподіваюсь, суд прийме виважене рішення», – підсумував очільник НАБУ.

Як повідомлялося, НАБУ проводить досудове розслідування щодо братів Дубневичів у «газовій схемі».    

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-19 06:12 :56