Новини » Суспільство 8 лютого, 2019, 17:18
Ректорат донецького вишу «знайшов» гроші за навчання студентів-медиків лише після скандалу

Дивна ситуація твориться у стінах Донецького медичного університету, чий міжнародний факультет переїхав до Кропивницького. У листопаді 2018 року там прогримів скандал – студенти вийшли на страйк, бо незадоволені рівнем освіти у виші та через гроші. Мовляв, вони проплатили кошти за навчання через фірму-посередника, але вони так і не дійшли до університету.

Про це пише «Українська правда. Життя».

Тепер же на офіційному сайті вишу з’явився наказ про відрахування аж 850 іноземних студентів 1,2 та 3 курсів медичного факультету. Причина відрахування – несвоєчасна оплата за навчання.

«Я платив 5 тисяч доларів в цьому приміщенні, в кабінеті 137, – запевняв студент з Пакистану. – Але нам кажуть, що це все фейк і щоб продовжувати навчання, я маю сплатити ще 2,5 тисячі доларів».

У виші стверджували, що фірма-рекрутер, через яку студенти здійснювали оплату, не переказала університету частину грошей. Але ТОВ «Українські освітні послуги» заперечують це і стверджують, що все сплачено у повній мірі, писала BBC Україна.

За слідство взялось СБУ. Правоохоронці провели обшуки та вилучили договори на навчання та документи щодо заборгованості.

Тепер же декан 1-го медичного факультету Олександр Герасименко у коментарі УП.Життя стверджує, що рішення про відрахування не остаточне:

«Ми будемо розбирати проблему з кожним студентом окремо. Можливо, ми просто не отримали оплату деяких з них через те, що банку треба декілька днів для перерахування коштів. Ми не можемо одночасно відрахувати таку велику кількість людей», – каже він.

І додає, що працівники вишу, які відповідають за навчання іноземних студентів, ведуть перемовини з міграційною службою.

Вони просять поки не вносити дані про відрахування в базу, тому що в такому випадку студентам необхідно буде покинути країну протягом 10 днів.

За словами Герасименка, ситуацію ускладнює ще й те, що іноземні студенти мешкають у Кропивницьку, а адміністрація університету – у Краматорську.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-25 08:28 :34