Новини » Суспільство 8 лютого, 2019, 9:53
Помер відомий актор Сергій Юрський, виконавець ролі Остапа Бендера
Сергій Юрський в ролі Остапа Бендера. Фото з відкритих джерел
Сергій Юрський в ролі Остапа Бендера. Фото з відкритих джерел

У Москві, на 84-му році життя помер народний артист РРФСР Сергій Юрський.

Про це повідомляють російські ЗМІ, пише РБК-Україна.

Відомо, що наприкінці грудня Юрський був госпіталізований у важкому стані в лікарню і були скасовані всі спектаклі з його участю.

8 лютого Сергій Юрський помер від зупинки серця в третій годині ночі. Він був вдома – у своїй квартирі на південному заході Москви. Лікарі приїхали, але врятувати не змогли.

Сергій Юрський народився 16 березня 1935 року в Ленінграді. Закінчив школу з золотою медаллю, а потім вступив на юридичний факультет. Під час навчання захопився театром і брав участь в постановках. Після 3-го курсу юрфаку вступив на акторський факультет Ленінградського театрального інституту імені Островського. Майже відразу його запросили в трупу Большого драматичного театру імені Горького.

У 1974 році дебютував як режисер, поставивши виставу «Мольєр» за Булгаковим.

Популярність Юрському принесли ролі Викниксора у фільмі «Республіка ШКІД» і Остапа Бендера у «Золотому теляті».

Сергій Юрський багато викладав, писав книги, п’єси. Більшість публікацій були підписані псевдонімом Вацетис.

Він категорично засуджував дії російських властей і в 2006 році був серед діячів культури, які закликали зупинити війну в Чечні.

В 2014 році він засудив прагнення російської влади втручатися в справи України, і назвав це «несподіваним і жахливим проявом національного безкультур’я».

Був двічі одруженим. Шлюб з актрисою Зінаїдою Шарко розпався в 1968 році, від другого шлюбу з актрисою Наталією Теняковою у нього народилася дочка – Дарія Юрська, яка також стала актрисою.

На рахунку у Юрського більше 50 робіт в кіно і на телебаченні, а також багато робіт в театрах. Найвідоміші фільми, в яких знімався Юрський, це «Чорна Чайка», «Республіка ШКІД», «Золоте теля», «Король-олень», «Расмус-волоцюга», «Місце зустрічі змінити не можна», «Шукайте жінку», «Любов і голуби», «Королева Марго».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-22 19:15 :46