Новини » Світ 8 лютого, 2019, 11:01
Помер екс-прем’єр Польщі, який підкреслював, що Бандера не відповідає за Волинську трагедію
Ян Ольшевський. Фото: wikipedia.org
Ян Ольшевський. Фото: wikipedia.org

У Польщі у віці 88 років помер колишній прем’єр країни Ян Ольшевський. У четвер, 7 лютого, стан його здоров’я погіршився і колишній прем’єр потрапив до лікарні.

Про це повідомляє Gazeta.pl.

Ян Ольшевський був прем’єр-міністром польського уряду в 1991-1992 роках, депутатом Сейму РП, дисидентом і правозахисником. Під час Другої світової війни був членом підпільної скаутської організації, а під час Варшавського повстання 1944 р. – зв’язковим.

У 2009 році нагороджений орденом Білого орла.

Колишній прем’єр-міністр останнім часом мав проблеми зі здоров’ям. У 2011 році він переніс інсульт. У четвер, 7 лютого, його дружина повідомила, що його госпіталізували після того, як вдома він втратив свідомість.

У своїх інтерв’ю Ян Ольшевський акцентував, що події на Волині, не можуть бути причиною, щоб «відмовляти у підтримці сусідові, який бореться зі смертельною загрозою».

«Конфлікт із Україною іноді буває жорстоким і неприємним, проте це суперечка сусідів. Конфлікт із імперською Росією є екзистенційним питанням, у якому ставляться під загрозу буття та незалежність держави. Ось чому поляки та українці є приречені на співпрацю», – зазначив Ян Ольшевський у інтерв’ю для видання українців у Польщі «Наше слово« у лютому 2018 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 02:12 :24