Новини » Економіка 8 лютого, 2019, 13:25
Після шахтарських протестів у Міненерго назвали терміни погашення боргів
Пікет шахтарів Львіввугілля під стінами Львівської ОДА. Фото: Микола Тис/ZIK
Пікет шахтарів Львіввугілля під стінами Львівської ОДА. Фото: Микола Тис/ZIK

У січня розрахунки із ДП «Львіввугілля» становили понад 100 відсотків за відвантажене вугілля, а остаточно проблема із погашенням заборгованості перед підприємством буде вирішена впродовж місяця чи двох.

Про це сьогодні під час години запитань до уряду у Верховній Раді України, яку транслює телеканал ZIK, повідомив заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Анатолій Корзун.

Депутати, звертаючись до керівництва Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, вимагали назвати конкретні терміни погашення заборгованості перед шахтарями «Селидіввугілля», «Львіввугілля» та інших державних підприємств, наголосивши, що «відписки» від профільного міністерства не влаштовують ані депутатів, ані представників державних вугільних підприємств.

Заступник міністра Анатолій Корзун повідомив, що на сьогодні закумульовані кошти державного бюджету у сумі 400 млн грн.

«До понеділка буде матеріалізоване рішення, яке прийняв уряд, щодо надання відповідних коштів, і вони будуть спрямовані шахтарям. Таким чином, існуюча на сьогодні заборгованість буде майже повністю закрита», – повідомив Анатолій Корзун.

Заступник міністра також поінформував депутатів щодо ситуації на ДП «Львіввугілля».

«Питання про відвантаження перебуває у нас на постійному контролі, і сьогодні – у понеділок, думаю, питання буде розв’язане, остаточно проблеми із відвантаженням там не буде. На жаль, ми не маємо впливу на приватні компанії, щоб можна було організувати ці процеси. Що ж до розрахунків і оплати за вугілля, то за січень розрахунки із «Львіввугіллям» становили більше 100 відсотків за те вугілля, яке відвантажили. Тобто, поступово іде погашення заборгованості, яка там утворилася у попередній період. Я думаю, що протягом місяця – двох там проблем не буде», – запевнив Анатолій Корзун.

Нагадаємо, 6 лютого понад 200 шахтарів за підтримки профспілкових організацій пройшли ходою центром Львова до приміщення Львівської ОДА. Пікетувальники вимагали виплатити заборговану зарплату. Біля ЛОДА вони озвучили свої вимоги до влади.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 17:00 :40