Новини » Економіка 8 лютого, 2019, 11:11
Нацбанк зберіг прогноз інфляції на наступні роки – близько 5%
Продуктовий ринок у Києві. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Продуктовий ринок у Києві. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

У 2019-2020 роках споживча інфляція знижуватиметься – до верхньої межі цільового діапазону 5% ± 1 в.п. на початку 2020 року та цільового рівня 5% наприкінці року. Прогноз зростання цін у 2019 році залишається незмінним – 6,3% на кінець року.

Про це йдеться у щоквартальному «Інфляційному звіті» за січень 2019 року, передає прес-служба НБУ.

Головними факторами, що зумовлюватимуть зростання цін у 2019 році, будуть підвищення адміністративно-регульованих тарифів і заробітних плат, що збільшуватиме виробничі витрати бізнесу та стимулюватиме споживчий попит. Однак на прогнозному горизонті проінфляційний вплив цих чинників поступово послаблюватиметься.

Зниження інфляції забезпечуватимуть жорстка монетарна політика Національного банку, проведення якої необхідне для повернення інфляції до цілі, та стримана фіскальна політика Уряду через значні обсяги планових погашень державного боргу. Також уповільненню інфляції сприятимуть низька волатильність курсу гривні та помірні темпи зростання цін на імпортовані товари, у тому числі енергоносії і продовольство.

Незмінним залишається також прогноз зростання реального ВВП. Після прискорення у 2018 році, як і раніше, прогнозується уповільнення зростання економіки до 2.5% у 2019 році. У 2020-2021 роках зростання знову пришвидшиться – до 2.9% і 3.7% відповідно. Цьому сприятимуть поступове пом’якшення монетарної політики, що стимулюватиме внутрішній попит, а також пожвавлення інвестиційної активності після зменшення невизначеності щодо політичної ситуації.

Національний банк покращив прогноз міжнародних резервів. Після розширення у 2018 році, надалі дефіцит поточного рахунку платіжного балансу України прогнозується в межах 3-4% ВВП. Продовження співпраці з МВФ, що є ключовим припущенням прогнозу, на тлі збереження жорсткої монетарної політики дасть змогу зберегти доступ до міжнародних ринків капіталу на прогнозному горизонті як для приватного сектора, так і державного. Це дозволить профінансувати дефіцит поточного рахунку та разом з отриманням офіційного фінансування зберегти міжнародні резерви на рівні близько 21 млрд дол. США.

Додамо, минулоріч прибуток українських банків сягнув історичного максимуму.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 01:36 :19