Новини » Львів 8 лютого, 2019, 17:34
На Львівщині створять історико-культурний парк «Древній Звенигород»

У селі Звенигород на місці давньої княжої столиці створять історико-культурний парк.

Про це сьогодні, 8 лютого, під час звіту повідомила т.в.о. директора департаменту архітектури та розвитку містобудування облдержадміністрації Оксана Ткачук.

«У минулому році ми почали реалізовувати проекти з залученням коштів міжнародної технічної допомоги. Це унікальні проекти, які дадуть можливість відновити історичну спадщину. Особливо «Древній Звенигород», у межах якого ми плануємо відновлення селища та створення історико-культурного парку», – зазначила Ткачук.

Проект є одним із переможців конкурсу проектів регіонального розвитку Мінрегіону, на його реалізацію виділили близько 12 млн грн у межах секторальної бюджетної підтримки ЄС.

«Департамент є ініціатором проекту, ідея виникла при розгляді генерального плану Звенигорода на історико-містобудівній раді, але так як для села не розробляються історико-архітектурні опорні плани, ми вирішили створити цей проект щодо забудови парку, щоб зберегти цінну територію та археологічний ландшафт. Ми проситимемо статут національного для заповідника, і це є наша принципова позиція, щоб зберегти історичні витоки», – додала Ткачук.

Окрім того, серед інших проектів з залученням коштів МТД – здійснять комплексну реставрацію Монастирського храму з дзвіницею у смт Підкамінь Бродівського району.

«Усі ми знаємо, яка там унікальна територія та прекрасні краєвиди. Цим проектом планується відреставрувати дзвіницю, зробити оглядовий майданчик, облаштувати територію. Триватиме проект до 2020 року», – наголосила Ткачук.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-24 07:13 :43