Новини » Політика 8 лютого, 2019, 19:35
«Ми не могли не проголосувати», – нардеп заявив про шантаж при голосуванні за зміни до Конституції
ZIK
ZIK

Ухвалений Верховною Радою закон про зміни до Основного закону щодо курсу до ЄС і НАТО – це рішення «для внутрішнього користування», яке не наблизить державу до Євросоюзу та Північноатлантичного альянсу.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив народний депутат України (фракція «Народного фронту») Леонід Ємець.

Політик пояснив, чому скептично ставиться до ухваленого у Верховній Раді закону щодо внесення змін до Конституції України щодо закріплення стратегічного курсу держави до ЄС та НАТО. «Вважайте це елементом шантажу, тому що, коли перед нами поставили питання, чи ви підтримаєте, чи ні, в нас іншого виходу, аніж проголосувати за чи проти, не було. Звичайно, ми вибрали за», – заявив Леонід Ємець.

Нардеп переконаний, що ухвалене парламентом рішення – лише «для внутрішнього користування».

«Це церемоніальне рішення, тому що ми не станемо ближчими ні до ЄС, ні до НАТО, якщо запишемо це в Конституцію. Навіть якщо запишемо, що ми вже є членами ЄС і НАТО, ми до них ближчими не станемо. Щоб стати ближчими до ЄС та НАТО, потрібно виконати низку вимог. Спочатку ці вимоги потрібно отримати, а щоб їх отримати і виконати, потрібно вирішити кілька питань. Одне з них – побороти корупцію. Не просто боротися, а побороти. І забезпечити діяльність державного апарату на рівні, достатньому для того, щоб нас прийняли і до ЄС, і до НАТО», – заявив Леонід Ємець.

Нардеп додав, що НАТО в таких питаннях концентрується не на військовій складовій, а якраз на питанні боротьби з корупцією. Гість програми додав, що парламентарям разом із конституційними змінами слід було проголосувати і за відкриті виборчі списки, і скасування депутатської недоторканності: «Це були б реальні кроки до НАТО та до ЄС».

Нагадаємо, 7 лютого народні депутати підтримали внесення змін до Конституції України щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та НАТО. Того ж дня голова ВРУ підписав закон.

Президент України Петро Порошенко під час виступу у ВРУ наголосив, що позаблоковість Україну ні від чого не врятувала, держава має рухатись до ЄС та НАТО.

Народний депутат, секретар парламентського Комітету з питань національної безпеки та оборони Іван Вінник не виключає, що Україна може отримати план дій щодо вступу в НАТО у 2020 році.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 20:17 :34