Новини » Львів 8 лютого, 2019, 17:47
Львів прощається зі святами: всесвітньовідомий мюзикл, фанк та розколяда. Афіша
Львів. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Львів. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Львів’яни відсвяткували усі можливі Нові роки і з чистим сумлінням можуть готуватися до весни. До неї вже не так і далеко – за тиждень Стрітення. А перед ним свято усіх закоханих – День св. Валентина. Отож, щоб підготуватися, залишилося небагато часу, тому усім варто подумати над подарунками. Звичайно, найкращий подарунок для коханих – це увага та час проведений разом. Тому пропонуємо ознайомитися із Афішою та обрати якусь цікаву подію і відвідати її разом із своєї половинкою.

Усім шанувальникам мюзиклу у суботу, 9 лютого, варто завітати до Львівської опери, адже там можна буде насолодитися мюзиклом, який потрапив до Книги рекордів Гіннесса як найуспішніший. Сім дивовижних голосів під надриви скрипок і плач віолончелей, змусять заново пережити, знову повірити і в який раз закохатися в красу у мюзиклі «Notre Dame de Paris». У проекті задіяно 150 артистів і більше 30 тонн світлового і звукового обладнання.

Театр

Львівський національний академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької у суботу о 18.00 неділю о 12.00 запрошує на балет «Білосніжка та семеро гномів», а о 18.00 на оперу «Наталка Полтавка».

Національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької, у суботу о 12.00 та 18.00 покаже виставу «Гуцульський рік», а у неділю о 18.00 виставу «Мій Роден» (камерна сцена) та о 19.00 «Криза» (велика сцена).

Львівський академічний драматичний театр ім. Лесі Українки у суботу о 19.00 пропонує виставу «Баба Пріся», а у неділю о 19.00 – виставу «Боженька».

Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса у суботу о 19.00 запрошує на виставу «Благодарний Еродій», а у неділю о 19.00 на виставу за Еріком-Еммануелем Шміттом «Амнезія, або Маленькі подружні злочини».

Львівський академічний духовний театр «Воскресіння» у суботу о 18.00 запрошує на виставу «Вечеря з дурнем», а у неділю о 18.00 на комедію «Весела корчма».

Львівський академічний театр естрадних мініатюр «І люди, і ляльки» у суботу о 12.00 та 14.00 покаже виставу «Шовкова косиця», а у неділю о 12.00, 14.00 та 16.00 – виставу «Снігова королева». Театр також запрошує у суботу о 19.00 дітей старших 12 років та їх батьків на виставу «Божественна комедія».

Перший театр пропонує дорослим глядачам у суботу о 18.00 виставу «Зерносховище».

Концерти

Львівська національна філармонія запрошує у неділю о 12.30 у «Подорож у Чарівний світ казок». Чудові пісні українською мовою з відомих казок світу у виконанні солістів Львівської філармонії. Автором ідеї та програми є солістка Львівської філармонії – Оксана Ковальова. Натомість у неділю о 18.00 філармонія пропонує насолодитися музикою у виконанні юних виконавців – відвідати традиційне музичне свято з циклу «Інструментальні концерти». Найкращі та найобдарованіші учні Львівської Середньої Спеціалізованої Музичної Школи Інтернату імені Соломії Крушельницької подарують шанувальникам неймовірні естетичні враження. Допомагатиме новим зіркам на мистецькому небосхилу будуть досвідчені метри з Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під керівництвом Сергія Хоровця.

Будинок органної та камерної музики приготував для шанувальників класичної музики на найближчі вихідні цікаву та насичену програму. У суботу органний зал запрошує о 15.00 на концерт

«Шуберт «Зимовий шлях», що відбудеться у стінах Палац Потоцьких. У подорож «Зимовим шляхом» вирушить бас Володимир Шинкаренко у супроводі фортепіано Романа Марченка. Також у суботу о 20.00 у органному залі відбудеться концерт «Музика Баха» із циклу «Органні концерти Олени Мацелюх». У неділю ж можна буде насолодитися концертом «Французька органна музика» о 14.00 та о 19.00.

Подарунок для шанувальників класики приготував і Львівський музей історії релігії. У суботу, 9 лютого о 15.00 він запрошує на концерт «Музика генія бароко». Гості матимуть можливість насолодитись неперевершеними творами геніального німецького композитора Йоганна Себастьяна Баха у виконанні заслуженої артистки України Ірини Маковецької (сопрано) та Віталія Півнова (орган). Зокрема прозвучать музичні твори Баха: прелюдії, фуги, токати, знаменита «Ave Maria» та фрагменти з «Страстей за Матвієм» і «Страстей за Йоаном».

Шанувальникам сучасної музики, зокрема фанку варто у суботу відвідати клуб «Picasso» де о 20.00 фанк-гурт ЛТК (Львівський Танцювальний Клуб) презентуватиме програму «Freek Edition». На концерті можна буде почути і старі добрі пісні, такі як «Толік фламінго», і пісні з нового альбому, і ексклюзивний матеріал.

У неділю, 10 лютого, Художньо-меморіальний музей Олекси Новаківського (вул. Листопадового Чину, 11) запрошує о 15.00 на концерт «Барви музики» за участі учнів та викладачів Львівської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернат ім. С. Крушельницької, а також студентів Львівської національної академії мистецтв.

Різдвяний період от-от завершиться, тому тим хто ще не встиг наколядуватися у неділю о 17.00 варто відвідати концерт «Розколяда з Етерією», що відбудеться у Львівському музеї історії релігії (пл. Музейна, 1).

Виставки

Львівському музеї історії релігії пропонує відвідати щойно відкриту виставку «Православя. Україна. Історії». На виставці можна ознайомитися з особистими речами, документами, світлинами, як тих хто закладав підвалини незалежної української церкви, так і тих хто продовжує цю важливу місію у сьогоденні.

Фотогалерея Василя Пилипюка (вул. Стецька, 3а) представляє виставку Роксоляни Тим’як-Лончини «Від Романа до Йордана». Роксоляна Тим’як-Лончина народилася 1952 року в Нью-Йорку в українській родині. Понад 30 років була практикуючою лікаркою-стоматологом, і, паралельно до основної діяльності, знайшла себе у фотомистецтві. На виставці фотохудожниці з Чикаго представлено надруковані на металі фотознімки морозяних візерунків та зимових пейзажів. Пані Роксоляна – багатогранна особистість: лікарка, письменниця, волонтерка, фотомитець.

У галереї Львівської національної академії мистецтв (вул. Кубійовича, 35б) триває виставка Руслана Лучко «Створення вільної людини». В експозиції представлені: інсталяція, відео-арт, художнє скло та живопис. Руслан Лучко в своєму проекті розкриває такі теми як проблема залежності людини, усвідомлення впливу оточення на власні вчинки, питання вибору. Все що ми бачимо, чуємо та відчуваємо вносить вагомий вклад в майбутній вибір, виходячи з цього будь-які вчинки можна назвати детермінізованими, позбавленими правом вільного вибору. Руслан Лучко студент кафедри художнього скла ЛНАМ, Лауреат другої премії професора А. Бокотея 2018р., входить в 20 кращих художників за версією А. Криволапа за 2016 р., Лауреат премії Ротарі клубів. З початку навчання Руслан Лучко активно працював над своїм творчим доробком, їздив на навчання по обміну в Польщу, де активно займався художнім склом, і представив свою першу персональну виставку. Окрім художнього скла та живопису, Руслан Лучко експериментує в напрямках актуальних художніх практик, таких як інсталяції, відео-арт, перформанс та 3D-моделювання.

Відділ НМЛ ім. Андрея Шептицького – Українське мистецтво ХХ ст. (вул. Драгоманова, 42) у рамках виставки «Відомий та невідомий Труш» запрошує у суботу, 9 лютого, на захід «Етюди в музеї». Спільно з ініціативою Вечірній Рисунок організатори запрошують відвідати виставку «Відомий та невідомий Труш» та, надихнувшись полотнами художника, музейною атмосверою та один одним, створити власні етюди творчого середовища, а також натури, одягненої у народний одяг.

Кіно

«Крути 1918». Січень 1918 року. До Києва стрімко наближаються більшовицькі загони, що прагнуть встановити на українських землях радянську владу. На захист батьківщини стають усі боєздатні військові УНР. Залізничну станцію Крути, через яку в напрямку столиці мають пройти більшовики, захищатимуть 400 юнаків, студенти та курсанти. Серед захисників – Андрій та Олекса Савицькі, сини генерала.

Події драми «Крути 1918» розгортаються на фоні доленосних історичних подій у країні. Стрічку зняв український режисер Олексій Шапарєв за сценарієм Костянтина Коновалова. Проект приурочено до 100-ліття утворення УНР та 100-ліття бою під Крутами. Фільм став одним із переможців підчингу Держкіно та отримав фінансування із держбюджету у розмірі 26 млн.грн. Основні зйомки проходили пізньої осені 2017 року у Києві. Станцію Крути, де відбувся бій, не знімали, замість неї збудували відповідні декорації на Черкащині. Прем’єру заплановано на День Збройних сил України.

 

«Інтервю з Богом». Пол Ашер (Брентон Туейтс) зазвичай пише у світських виданнях на релігійні теми. Його статті не дуже популярні, проте полишати свою справу він не планує. Хлопець щойно повернувся з поїздки до Афганістану, де на власні очі бачив війну та смерть. На зв’язок із ним виходить незнайомець, який представляється Богом та пропонує записати з ним інтерв’ю. Вони домовляються про три зустрічі. І кожна з них змінюватиме головного героя. Те, що спершу виглядало як жарт невідомого фантазера, докорінно змінює життя Пола та його світогляд.

Детективна драма «Інтерв’ю з Богом» про молодого журналіста є сценарним дебютом досвідченого продюсера Кена Агуадо. Для цього фільму він написав історію та був одним із співпродюсерів. Режисером картини став Перрі Ленг. Він працював над багатьма відомими серіалами («Швидка допомога», «Детектив Неш Бріджес»), і після 24-річної перерви вирішив зняти для великого екрану. Знімали фільм впродовж двох місяців у різних районах Нью-Йорку.

 

«Усі знають». В Іспанію на весілля сестри приїжджає з Аргентини Лаура (Пенелопа Крус) разом зі своєю донькою-підлітком Ірене та маленьким сином. Тут, серед галасу весілля, вона поринає у давні спогади. Серед гостей – Пако (Хав’єр Бардем), її колишній коханий. Ірене відпочивала після шумного свята у своїй кімнаті, коли туди продерлися та викрали її. Поки з Аргентини їде Алехандро (Рікардо Дарін), чоловік Лаури, допомогти знайти доньку береться Пако. Та чи варто йому докладати зусиль задля спокою тієї, яка давно вже обрала іншого.

Драма «Усі знають» знята у копродукції Іспанії, Франції та Італії іранським режисером Асгаром Фархаді. Це другий досвід режисера, коли він береться знімати фільм на нерідній мові. Його стрічка «Таємниці минулого» була знята французькою. Цього разу обрав іспанську. Готуючись до зйомок, Фархаді дав акторам набагато більше матеріалу для вивчення, аби вони краще розуміли своїх героїв та їхні вчинки. Прем’єра фільму відбулась під час відкриття Каннського кінофестивалю.

 

«Холодна помста». Події розгортаються у невеликому місті, загубленому у Скелястих горах. Тут живе та працює Нельсон Коксман (Ліам Нісон). Його знають та поважають, бо він названий громадянином року за свою старанну роботу. Їздячи на спеціальних машинах, він очищає дороги від снігу, якого тут зазвичай дуже багато. Трапляється біда: сина Нельсона знаходять мертвим. За словами медиків хлопець загинув від передозування наркотиками. Коксман дізнається, що його син зв’язався із бандою наркоторгівців, за що його й було вбито. Розлючений батько вирішує помститися усім причетним до загибелі сина. Так само як і зі своєю роботою, з цією справою він впорається майстерно.

Бойовик «Холодна помста» є вільною інтерпретацією норвезького фільму, що вийшов у 2014 році. Рімейк зняв режисер Ханс Петтер Муланд, володар нагороди Берлінського кінофестивалю 2010 року. Зйомки фільму проходили у березні 2017 року у місті Альберта у Канаді.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 10:42 :27