44 кандидати у президенти: довжина бюлетеня становитиме приблизно півтора метра

ZIK

В історії українських виборчих перегонів – рекорд. Зареєстровано сорок чотири кандидати в президенти. Склавши бюлетень вже зараз, його розмір становитиме приблизно півтора метра паперового полотна.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Експерти запевняють, що цього року в Україні абсолютний рекорд щодо кількості кандидатів. Центральна виборча комісія уже зареєструвала 44 особи. Якщо їхні імена та дані вписати у бюлетень, то розмір паперового полотна становитиме аж півтора метра!

Нардепи, міністри, фіскали, митники, судді, спецслужбовці, атошники та телевізійники. Такі кандидати змагатимуться у першому турі президентських перегонів 31-го березня. Найбільше з-поміж них – депутатів. У переліку їх аж шістнадцять.

З політиками змагатимуться двоє учасників бойових дій на Сході. Це Сергій Кривоніс і Руслан Кошулинський. А ще двоє журналістів – Дмитро Гнап та Юлія Литвиненко. Гендерна перевага, помітили у ЦВК, як і раніше, за чоловіками.

«Кількість зареєстрованих кандидатів, у порівнянні із 2014 роком, зросла вдвічі. Щодо жінок, то минулого разу зареєструвалося троє, а цього року – четверо», – розповідає голова ЦВК Тетяна Сліпачук.

У топ-списку найвпливовіших соціологи називають п’ять прізвищ. Шоумен Володимир Зеленський, екс-прем’єр Юлія Тимошенко, чинний президент Петро Порошенко, народний депутат Юрій Бойко та колишній міністр оборони Володимир Гриценко. У деклараціях перших трьох найбільші доходи.

До слова, прізвище «Тимошенко» у виборчому бюлетені повторюється двічі. Це екс-прем’єр і народний депутат Юрій Тимошенко. Лідер партії «Батьківщина» подала до суду, аби кандидатуру її конкурента зняли. Каже, що так у неї намагаються відібрати голоси, бо українці випадково можуть позначити не її прізвище, а цього народного обранця.

Втім, до сьомого березня зареєстровані претенденти ще можуть зняти свої кандидатури.

Нагадаємо, згідно з останніми соціологічними дослідженнями зростають рейтинги Петра Порошенка й Володимира Зеленського, тоді як позиції Юлії Тимошенко послаблюються.

Альона Гулай, «Перші про головне»

Loading...