Новини » Львів

Гурт «Кулі» запрошує жителів Жидачівщини на патріотичний концерт «Героям слава!»

У найближчі вихідні, 9-10 лютого, військово-патріотичний гурт «Кулі» концертуватиме на Жидачівщині і запрошує захисників України й всіх небайдужих мешканців району на концертну програму «Героям слава!».

Про це повідомив власкор IA ZIK з посиланням на відділ інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю апарату РДА.

9 лютого, о 15 годині, гурт  презентуватиме проект «Героям слава!» у Жидачівському міському Будинку культури «Папірник», а 10 лютого виступатиме у Палаці культури м. Ходорова.

У репертуарі гурту  патріотичні і народні пісні, зокрема, «Мамо не плач», «Хлопчина з Майдану», «Слава Україні!» й знаменита українська пісня «Лента за лентою...», яка народилася 74 роки тому на Жидачівщині.

Довідка IA ZIK.

Автором слів пісні «Лента за лентою...» є уродженець с. Вибранівка Жидачівського району Микола Сорокаліта, а автором музики – уродженець с. Чижичі Жидачівського району Василь Заставний. Пісню було створено на постою вояків УПА біля с. Дев’ятники Жидачівського району. Вперше її виконали 28 квітня 1945 року під час бою УПА із переважаючими ворожими силами.

Створена на Жидачівщині 74 роки тому пісня «Лента за лентою...» стала улюбленою й для сучасних захисників України. Бійці батальйону Нацгвардії імені Героя України генерала Сергія Кульчицького вперше почали її співати на сучасний лад: «О лента за лентою набої подавай, український вояче, в бою не відступай». З’явились у пісні й слова «москаль атакує наш рідний Донбас». Пісня миттєво поширилась серед українських бійців, вона лунала у ході важких боїв у районі Дебальцево, її співають українські воїни й під час зустрічей із молоддю в різних регіонах нашої держави. Вона й сьогодні, як і сімдесят років тому, допоможе Україні вистояти у важкій боротьбі за рідну землю й перемогти.Loading...