Новини » Курйози 8 лютого, 2019, 14:03
Фінський гусак, якого не з’їли, створив сім’ю і завів сторінку в Facebook
Фото: Facebook
Фото: Facebook

Історія гусака Мартті, що живе на фінській фермі, гідна того, щоб її описала Сельма Лагерлеф, перша жінка, яка отримала Нобелівську премію з літератури.

Про це пише yle.fi.

Господиня ферми Ану Хямяляйнен завела гусей, щоб влітку тримати їх у ставку, а потім з’їсти. Однак з приходом зими, ніхто вже не хотів вбивати птахів, і ті перебралися жити у сарай.

Фото: Facebook
Фото: Facebook

Мартті з самого початку став вигнанцем – його не прийняла зграя, тому у сараї йому відвели окреме місце, в ізоляції від інших. Зрештою, всіх гусей продали в невеликі зоосади, де утримують також домашніх тварин, але з Мартті господиня розлучатися не захотіла. Він залишився жити на фермі, та легко йому не було. Оскільки гуси звикли жити у зграї, Мартті весь час намагався примкнути до інших мешканців – кішки, собаки і навіть корів.

Ану Хямяляйнен стала стежити за поведінкою свого гусака, фотографувати його пригоди і викладати їх у Фейсбук. Підписи до фотографій зроблені від імені Мартті, а господиня у них називається «слугою».

Фото: Facebook
Фото: Facebook

В якийсь момент Ану вирішила знайти гусаку супутницю життя і розмістила в соціальній мережі оголошення. У ньому Мартті повідомляв, що шукає подругу свого біологічного виду, з якою можна було б гуляти по території ферми. Він також уточнив, що мріє про появу Мартті-молодшого. Характер майбутньої дружини важливіше, ніж зовнішній вигляд, але фотографія вітається.

На оголошення відгукнулися кілька гусок. У підсумку на фермі з’явилася Міркку.

«Мені було трохи соромно говорити Мартті, що Міркку – платна жінка, але інших способів отримати птицю не було. Спочатку він боявся Міркку, а та була вкрай здивована. Через добу спалахнуло кохання. Це був свого роду шлюб за домовленістю, але він спрацював», – розповіла Ану.

Восени новоспечена пара стала робити гніздо. Взимку Міркку відклала яйця. Це було несподівано, тому що зазвичай гуси несуться навесні, на початку березня. Висиджують яйця гуси близько місяця.

У січні Мартті став батьком. На відміну від інших птахів, гуси не годують своїх пташенят: ті повинні самі навчитися знаходити собі їжу. Незважаючи на це, Мартті став відповідальним батьком. Своїм грізним шипінням він відганяє від гнізда непрошених гостей, і тепер до нього не наближається ні собака Моон, ні кіт по кличці Саулі Ніністе.

За життям Мартті можна стежити в його власній групі у Фейсбуці, яка називається Martti the Hanhi.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 02:50 :35